Tether, Değişken Piyasa Koşullarında Kullanıcılarına Destek Olmaya Devam Ediyor

Tether, geride bırakılan ve oldukça hareketli geçen bir haftanın sonunda güven mesajını yineledi. Tether, USDt’yi Tether.to’da 1 USD karşılığında kullanıcılarına (izin verilen yargı alanlarında) normal şartlar dahilinde geri ödemeleri karşılamaya devam edeceğini duyurdu.

Yalnızca son 24 saat içinde Tether, 300 milyon USDt’nin üzerinde itfanın yanı sıra bugün 2 milyar dolardan fazla değerdeki işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi.Tether, farklı gelişmeler ve bunların yansıması olarak yaşanan piyasa dalgalanmalarında istikrarını korumaya devam etti. Bu kapsamda, kullanıcılarından gelen tüm geri ödeme taleplerini eksiksizce yerine getirdi. Bu alanda önemli bir deneyime sahip olan Tether yöneticileri, bu süreci her koşulda sürdüreceklerini bildirdi. Tether bugün, kısa vadeli hazine bonoları, para piyasası fonları, A-2 ve üzeri notlu ihraççılardan elde edilen ticari senetler gibi nakit ve nakit eşdeğerlerinden oluşan güçlü bir portföy tarafından desteklenen, piyasadaki en çok likidite sahibi olan stabil coindir. Tether rezervlerinin değerini ise ilgili websitesinde günlük olarak yayınlanıyor ve günde bir kez güncelleniyor. Konu hakkındaki en güncel bilgilere ise bu linkten ulaşabilirsiniz: Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Piyasanın Tether’e olan inanç ve güvenini göstermesinden mutluluk duyuyoruz. İlk, en büyük, en şeffaf, yenilikçi ve likidite sahibi stabil coin’i olmak büyük değer. Hızla gelişen bir sektörün parçasıyız ve tüm paydaşlarımızla birlikte bu yaşananlardan değerli öğrenimler kazanacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.