Tercan; Ilıca’daki termal katliamını anlatamıyoruz

Çeşme Ilıca’daki termal kaynakların kullanılamadığından yakınan Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, ‘Her platformda dile getiriyoruz, girişimlerde bulunuyoruz ama sonuç alamıyoruz. Sanırım anlatamadık ılıcada olması gerekeni ! Ilıca’daki Allah vergisi termal kaynakların üzerine beton dükkanlar değil, Termal Kür Merkezi inşa edilmeli’ dedi.

Ilıca’da otogar mevkiindeki dükkanların acilen yıkılmasını isteyen Tercan, ‘Bu dükkanlar yapıldığından beri boş duruyor. Adeta termal kaynakların mezar taşı oldular. CHP’li belediyelerde başkanlar değişiyor ama yanlışlardan dönülmüyor. Bu beton dükkanlar termale de zarar veriyor, derhal yıkılmalı. Temennimiz Tunç Soyer başkanın Ilıca’daki soruna köklü bir çözüm bulmasıdır.’ dedi.

Herkesin onayladığı projeye dönün

Aynı yerde geçmişte Termal Kür Merkezi yapılması için mutabık kalındığını da hatırlatan Bülent Tercan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Çeşme’de turizmcinin, esnafın, sanatkarın, ilçe halkının ve çok sayıda kuruluşun üzerinde mutabık kaldığı proje, Termal Kür Merkezi planlamasıydı.

Fizibiletesi işi bilenler tarafından hazırlanmış, yüzde 70 i yeşil alan olacak şekilde Termal Kür Merkezi bir an önce hayata geçirilmeli. Avrupalının, yabancı turistin arayıp da bulamadığı imkanlara sahibiz, bu şekilde bir merkez yılın 12 ayı Çeşme’ye döviz girdisi sağlar.

Orada sıkışıp kalmış boş alana ÇEŞTr ile havuzlar yapılmasını sadece eleştirileri savuşturmak için yapılmış bir girişim olarak değerlendiriyoruz. Bu havuzlar da termal katliamın devamı olur, hiç ellemeyin daha iyi.

Çünkü termal kür merkezleri sessiz sakin ortamlarda hayata geçirilir, orada hipermarketlerin gelip giden kamyonları, otogar gürültüsü yanında termal kür merkezi olmaz. Yazmaktan, söylemekten dilimizde tüy bitti ama yine de idarecilere sesleniyoruz. Çünkü bu vatandaşlık görevidir, ülkesini, Çeşme’yi seven herkesin vazifesidir. Bu dükkanların tamamını yıkıp geçmişteki üzerinde mutabık kalınan projeye dönün.’

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.