Tepki çeken Whatsapp güncellemesi!

Whatsapp hikayeler bölümünde reklam göstermeye hazırlanıyor.

Mobil dünyanın en büyük iletişim ağlarından biri olan Whatsapp, hikayeler bölümünde reklam göstermeye hazırlanıyor.

Yaklaşık 1,5 milyar kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulası Whatsapp, 2012 yılında yaptığı açıklamada platformu parasal faydalar sağlamak veya kullanıcı verilerini toplamak için kullanmayacağına dair söz vermişti. Ancak sözünde durmadı.

KULLANICILARI ÜZEN GÜNCELLEME

Whatsapp’ın kurucuları, şirket 2014 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra yönetimden ayrılma kararı almışlardı. Yönetimde tek başına söz sahibi olan Zuckerberg, iş stratejilerini kullanmaya başladı. Ve Whatsapp için kullanıcıların hiç de hoşuna gitmeyen yeni bir güncelleme geldi.

HİKAYELER BÖLÜMÜNE REKLAM GELECEK

Facebook’un yayınları ve videoları reklamlarla bölmesinden sonra Mark Zuckerberg ve ekibi benzer bir uygulamayı Whatsapp için de başlatıyor. Hikayeler olarak da bilinen durum bölümünde artık reklamlar da yer alacak.

‘TELEGRAM KULLANIN’ ÇAĞRISI

Güncellemenin duyurulmasının ardından bazı Whatsapp kullanıcıları, uygulamayı terk etme çağrısında bulunurken bazı Whatsapp kullanıcıları da Telegram uygulamasını kullanma çağrısında bulunuyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.