Telegram’a geçen kullanıcılar, WhatsApp sohbet geçmişlerini de taşıyabilecek

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinde ısrar etmesinin ardından milyonlarca insanın yöneldiği Telegram’dan kullanıcılarına sevindiren haber geldi. Telegram’a geçen kullanıcılar, WhatsApp sohbet geçmişlerini de taşıyabilecek.

Gizlilik sözleşmesinde güncellemeye giden ve bu kararından dönmeyeceğini açıklayan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını Telegram ve Signal kaptırdı. Telegram ise kullanıcılarına, WhatsApp sohbet geçmişlerini de taşıyabilme imkanı sundu.

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Telegram, uygulamalar arası geçişi kolaylaştıracak bir özelliği kullanıma sundu.

Facebook bünyesindeki WhatsApp’ın kullanıcılarına seçim hakkı tanımadığı, zorunlu güncelleme kararının yankıları sürüyor.

WhatsApp’ın bu kararı sonrası pek çok rakip uygulama kısa sürede milyonlarca yeni kullanıcıya ulaştı. O uygulamalardan birisi olan Telegram, WhatsApp kullanıcılarının bir hayli işine yarayacak bir özelliğe kavuştu.

Artık WhatsApp kullanıcıları Telegram’a geçerken sohbet geçmişlerini de taşıyabilecek.

WhatsApp sohbet geçmişini Telegram’a aktarmak için izlenmesi gereken yol ise şu şekilde:

1- iPhone veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

2- WhatsApp uygulamasından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açın.

3- WhatsApp’taki grup veya kişi sohbetinin adına tıklayın. Açılan menüden sohbeti dışarı aktar seçeneğine tıklayın.

4- Sohbetlerinizi dilerseniz fotoğraf ve videoları dahil ederek aktarabilirsiniz. Bu ekrandan medyasız ya da medyayı dahil et seçeneklerinden dilediğinizi seçin.

5- Bu işlemden sonra karşınıza gelecek olan paylaş menüsünden ise Telegram uygulamasını seçin.

6- Sohbet geçmişlerinizi aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin.

7- Açılan ekrandan İçe Aktar seçeneğini seçin.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.