TBMM sağlıkta şiddet için olağanüstü toplanacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yarınki olağanüstü toplantıya hazırlanıyor. 200 milletvekili salonda bulunursa sağlıkta şiddet görüşülecek.

ANKARA (İGFA) – Hatırlanacağı gibi önceki hafta CHP, 120 imzayla TBMM Başkanlığına başvurarak, TBMM Genel Kurulunun olağanüstü toplantıya çağrılmasını istemişti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da başvuru uyarınca Genel Kurulu 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, olağanüstü toplantı çağrısına katılmayacaklarını belirterek, “Yürüttüğümüz çözüm faaliyetlerinin siyasi istismar ve şov aracı haline getirilmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

MHP, BBP ve HDP de olağanüstü toplantıya katılmayacak.

İYİ Parti ise toplantıya katılacağını duyurdu. Onlara 2 milletvekili bulunan Memleket Partisi ile 4 sandalyesi bulunan Türkiye İşçi Partisi destek verecek. 4 partinin toplam sandalye sayısı 177’ye ulaşıyor. Bu nedenle Meclis’in toplanması mümkün görünmüyor. CHP ise olağanüstü toplantı için umudunu koruyor.

AK Parti, o gün Meclis’te gereken çoğunluk sağlanırsa oturuma katılacak. Eğer 200 milletvekili salonda olmazsa toplantı yapılamadan genel kurul dağılacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.