Taşdelen’den ODTÜ’ye mezuniyet çağrısı: Devrim Stadı verilsin, organizasyonu yapalım

“21. yüzyılda hala yasakları konuşmak bir demokrasi ayıbı”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, mezuniyet töreni ve kutlamasını güvenlik kaygıları nedeniyle iptal eden ODTÜ yönetimine, “Devrim Stadı verilsin; biz tüm organizasyonu yapmaya hazırız” çağrısında bulundu. Bilimin ve özgür düşüncenin her zaman yanında olduklarını kaydeden Taşdelen, 21. yüzyılda hala yasakları konuşmanın bir demokrasi ayıbı olduğunu vurguladı.

Taşdelen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ODTÜ yönetiminin her yıl yapılan Devrim Stadyumundaki mezuniyet töreni ve kutlamasını iptal ettiğini kaydetti. Taşdelen, şunları yazdı:

“Kendi öğrencisinden, özgür düşünceden korkan bu anlayışa karşı, ODTÜ’lü arkadaşlarımın mezuniyet kutlamasını Temmuz sonunda biz yapacağız. Yeri, zamanı ve programı ileteceğim gençler!”

“Devrim Stadı verilsin, biz yapalım”

Taşdelen, bu tweetine karşılık ODTÜ’lülerin mezuniyet töreni için Devrim Stadı’nda ısrarcı olmaları yönündeki paylaşımları üzerine de ODTÜ yönetimine şu çağrıda bulundu:

“Olması gereken yer elbette Devrim Stadı’dır; her yıl olduğu gibi. Bu tartışılamaz bile. Devrim Stadı verilsin; biz tüm organizasyonu yapmaya hazırız.”

“Yasakları konuşmak bir demokrasi ayıbı”

Başkan Taşdelen, ayrıca kamuoyuna da bir açıklama yaptı. Taşdelen, açıklamasında, 21. yüzyılda hala yasakları konuşmanın bir demokrasi ayıbı olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“ODTÜ Ankara’ya en güzel armağandır. ODTÜ nezdinde bilimin ve özgür düşüncenin her zaman yanındayız. 21. yüzyılda hala yasakları konuşmak bir demokrasi ayıbıdır. Mezuniyet kutlamasını ODTÜ’lü arkadaşlarımızın istediği şekilde yapmaya hazırız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.