Tarkan, Acun’a kaybetti

7 Haziran’ın ardından değişen milletvekili listelerinde sanatçı yakınları da yer bulurken, Acun ve Tarkan’ın akraba adayları dikkati çekti.

1 Kasım seçim sürecine ilişkin partilerin adaylık listelerinin belirlemelerinin ardından sanat ve televizyon dünyasından da önemli isimlerin yakın akrabaları ve çevresindekilerin milletvekili adayı olduğu duyuruldu.

Bu isimlerden en çok dikkati çeken en önemli iki isim ise Acun Ilıcalı’nın amcası Mustafa Ilıcalı ile Tarkan’ın dayısı Kemal Köymen. Peki, seçim öncesinde Tarkan ve Ilıcalı’nın desteklediği ve milyonların haberdar olduğu o iki aday Meclis’e girebildi mi? İşte yanıtı…

ERZURUM ”ILICALI” DEDİ
Ünlü sunucu ve yapımcı Acun Ilıcalı’nın amcası Prof. Mustafa Ilıcalı, daha önceden Ak Parti milletvekilliği adayı olmuştu.

1 Kasım’da Türkiye genelinde yapılan seçimlerin sonucunda AK Parti yüzde 49,29’luk oy oranı ile tek başına iktidar oldu. Erzurum ikinci sıra milletveli adayı olan Mustafa Ilıcalı da meclise girmeye hak kazandı.

TARKAN’IN DAYISI KAZANAMADI

Tarkan’ın dayısı eski Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Kemal Köymen ise CHP’den Rize Milletvekili adayı olmuştu.

Tarkan, seçim öncesinde destek konserleriyle dayısına büyük bir PR imkanı sundu. Fakat Rize’de AK Partili seçmenin çoğunluğu, CHP’nin kentten vekil çıkaramamasına neden oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.