Tarihin kara lekesi “Rus Uyku Deneyi” film oluyor!

Dünya Kick Boks şampiyonu, Payitaht dizisinin Selçuk Kılıç’ın başrolünü oynadığı Rus Uyku Deneyi beyazperdeye hazırlanıyor.

Dünyada konusu daha önce hiç işlenmemiş Deney filmi aksiyon ve gerelim sahneleri ile dikkat çekiyor. 13 Eylül’de sinemalarda olacak olan Deney filmi izleyenlere gerilim vaadediyor.

RUS UYKU DENEYİ

Denekler, 2. Dünya Savaşı sırasında yakalanmış siyasi tutsaklardı ve deneye başlamadan önce, onlara 30 günün sonunda hayatta kalan kişinin özgür bırakılacağı söylenmişti. Deneyin amacı ise; bir insanın ne kadar süre uykusuz kalabileceği ve bunun insan üzerinde nasıl etkiler yaratacağını belirlemekti. Odada 5 kişiye 1 ay boyunca yetecek yiyecek ve su bulunuyordu.

Deneklerin uyumamaları için odaya sürekli uyarıcı gaz ve oksijen veriliyordu. İlk 5 gün her şey yolunda gitse de sonrasında işler değişecekti. Mahkumlar birbirleriyle konuşmayı keserek, mikrofonlara fısıldamaya başladılar. 9 günden sonra bir denek çığlık atmaya başladı ve saatlerce bağırmaya devam etti. Ardında ikinci deneğin çığlıkları duyuldu.

Diğer 3 denek ise mikrofonlara fısıldayarak, küçük gözlem camlarını kitap sayfalarıyla kapattılar. Sonrasında çığlıklar tamamen kesildi. Bu sessizlik günlerce sürdü. Nihayet araştırmacılar, ne olup bittiğini görmek için odaya girmeye karar verdiklerinde, içeriden “Artık özgür kalmak istemiyoruz” cevabını aldılar.

blank
Selçuk Kılıç

GERİLİM SAHNELERİ DİKKAT ÇEKİYOR

Aksiyon sahneleri için özel bir ekip çalışan Deney Film oyuncuları izleyicilere hem gerilim hemde aksiyonu bir arada sunuyor. Benzeri görülmemiş bir yerli yapım olan Deney filmi Aliwood beyaz perdeye taşırken, yönetmenliğini Birol Kurt üstleniyor. Yapımcılığını Ali Ağgül’ın üstlendiği filmin senaryosu ise Serkan Aygören’e ait.

“Deney” ile SİNEMA SALONLARINDA GERİLİMLİ DAKİKALAR YAŞANACAK!

Deney performanslarıyla çok güçlü isimleri bir araya getiren yapımda aksiyon ve gerilim hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.