Tarafsızlık ve alın terine saygı! Fenerbahçe’den TFF ve hakemlere çağrı

Fenerbahçe, yeni sezon öncesi TFF ve hakemlere adil yönetim çağrısında bulundu. Sarı lacivertli takım, yayımladığı mesajda “Tarifsiz emek, yatırım ve fedakarlığın olduğu futbolda gösterilecek tarafsızlık ve alın terine saygı, Türk futbolunu hak edenin kazandığı, güçlü, saygın bir noktaya taşıyacak yegane unsurdur” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni sezon öncesi yayımladıkları mesajda; Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemlerden adil bir yönetim beklediklerini açıkladı. Öte yandan sarı lacivertli takım tarafından TFF’nin atacağı her adıma tam destek vereceklerini belirtildi.

‘TÜM HAKEMLERDEN BEKLENTİMİZ…’
Fenerbahçe’nin açıklaması şu şekilde:

“Türk sporuna sadece futbol odağında değil sporun dokuz farklı branşında yüzlerce sporcusuyla hizmet eden Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Trendyol Süper Lig 2023-2024 sezonuna yönelik açıklamamızdır;

Futbol, taraftarlar için bir tutku olmaktan öte toplumu ve kitleleri bir araya getiren, dostluk ile rekabeti aynı anda yaşatan evrensel bir spor dalıdır.

Birbirine bağlı pek çok dinamiği barındıran, küçük müdahalelerin büyük sonuçlara etki ettiği futbolda en önemli yön vericilerden olan Türkiye Futbol Federasyonu ve tüm hakemlerden beklentimiz;

Futbolun adaletini ve eşitliğini her koşulda korumaları, her türlü manipülasyondan uzak durmaları, objektif bir yaklaşım ve yönetim sergilemeleridir.

Hakemlerin sorumluluklarında adil ve tarafsız olmaları, her takıma aynı mesafede yaklaşmaları, kararlarını dış etki ve etkenlere kapılmadan vermeleri, sporun ruhunu ve fair play ilkesini yansıtacak, futbolun basit ve temiz bir oyun olduğu gerçeğini herkese yaşatacaktır.

‘TARAFSIZLIK VE ALIN TERİNE SAYGI’
Tarifsiz emek, yatırım ve fedakarlığın olduğu futbolda gösterilecek tarafsızlık ve alın terine saygı, Türk futbolunu hak edenin kazandığı, güçlü, saygın bir noktaya taşıyacak yegane unsurdur.

Türk futbolunun en önemli paydaşlarından biri olarak tüm bu gerçekler çerçevesinde manipülasyondan uzak “mutlak adaletin egemen olduğu” bir sezonu heyecanla bekliyor,

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu yönde atacağı her adıma tam destek vereceğimizi kamuoyuna açıklıyoruz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.