Tamer Karadağlı: Yakışıklısın, güzelsin diye oyuncu olunmamalı

Tamer Karadağlı, usta oyuncu Hülya Koçyiğit’in sunduğu programa konuk oldu. Karadağlı, ”Yakışıklısın, güzelsin diye oyuncu olunmamalı” dedi.

Başarılı oyuncu Tamer Karadağlı, Hülya Koçyiğit’in sunduğu “Film Gibi Hayatlar” programına konuk oldu. Hakkında bilinmeyenleri anlatan oyuncu, genç meslektaşlarına tavsiyelerde bulundu: “Önemli olan hayal kurmak ve gerçekleştirmek. Yakışıklısın, güzelsin diye oyuncu olunmamalı, baktığımızda bir filmde, bir dizide oynayan kendini oyuncu, bir filmde seslendirme yapan kendini seslendirme sanatçısı olarak görüyor. Bu da beyin ameliyatı izleyip ‘Ben yaparım’ demeye benziyor.”

”ŞIMARIKLIK OLARAK GÖRÜYORUM”

Uzun yıllar “Çocuklar Duymasın”daki Haluk karakteriyle ekranda izleyici ile buluşan Karadağlı, “Karakter inandırıcı gelmezse diziyi sevdiremezsin, sinemada farklıdır, televizyonda süreklilik önemlidir. ‘Bu rol bana yapıştı’ demeyi şımarıklık olarak görüyorum” dedi ve ekledi: “Diziler tamamen reytinge bağlı, sanatsal hiçbir şey beklememeliyiz ama sinema başkadır, dizide sürekli sıradaki gelsin der.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.