Tamer Karadağlı ‘Kanun Hükmü’ sansürünü savundu! Bakanlığı desteliyoruz

KHK ile kamu görevinden çıkarılan doktor Yasemin ve öğretmen Engin’in ihraç sonrası gösterdikleri mücadeleyi anlatan ‘Kanun Hükmü’ adlı belgeselin Altın Portakal programından Kültür Bakanlığı’nın talebiyle kaldırılmasını yorumlayan Tamer Karadağlı, “Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Ağustos’ta Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanan oyuncu Tamer Karadağlı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde belgesel kategorisine yer alan “Kanun Hükmü” filminin programdan çıkartılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Aydınlık’a konuşan Karadağlı, “Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız” ifadelerini kullandı. Karadağlı, iki sene önceki Altın Portakal Film Festivali’nin ödül töreninde, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında araya girip ödülü uzatmasıyla da gündem olmuştu.

Yalçın “Kim verdi ödülü, sus mu dediniz?” diyerek tepki göstermiş, Tamer Karadağlı ise “Rica ederim, ödülünüzle birlikte konuşun diye…” demişti. Karadağlı’nın Yalçın konuşurken arkasından yaptığı mimikler ise sosyal medyada eleştiri konusu olmuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.