Talat Bulut taciz iddiasının sahibi Özge Ş. hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı

FOX TV’de yayınlanan dizisi çekimleri sırasında set çalışanlarından biri tarafından le suçlanan , davanın takipsizlikle sonuçlanmasının ardından karşı atağa geçti.

dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Özge Ş.’yi ettiği iddiasıyla e gelen ünlü oyuncu , sert şekilde eleştirilmiş hatta rol arkadaşları tarafından bile eleştirilmişti.

Ancak Özge Ş.nin iddiası ile açılan davada takipsizlik kararı verilmişti. Bu kararın ardından ünlü oyuncu harekete geçerek bu kez kendini ci duruma düşüren Özge Ş. hakkında tazminat davası açtı. Özge Ş. davanın ilk duruşmasında davanın reddini talep etti.

Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları ile Özge Ş. hazır bulundu.

Duruşmada konuşan ’un avukatı Ekim Su Küfteoğlu, tazminat davasının kabul edilmesini talep etti. Küfteoğlu, müvekkili ’un tanınmış bir oyuncu olduğunu söyleyerek, “Özge Ş. müvekkilimin kendisini dudağından öptüğüne dair iddialarda bulunmaktadır. Soruşturma kapsamında takipsizlik kararı verilmiştir. Karşı taraf ile sulh olma ihtimalimiz yoktur” şeklinde konuştu. Özge Ş.’nin avukatı ise beyanda bulunmak için süre talep etti.

Özge Ş.: Hiçbir kanala çıkmadım

Duruşmada söz verilmesi üzerine beyanda bulunan Özge Ş. ise, hiçbir programa çıkmadığını sadece bir kanala röportaj verdiğini ve bunun da savcılığa şikayet sonrası yapıldığını söyledi. Özge Ş. davanın reddini talep etti.
Mahkeme tarafların beyanda bulunması için süre vererek duruşmayı erteledi.

Taciz iddialarının geçmişi

dizisinin başrol oyuncusu ’un ine uğradığını iddia eden Özge Ş., ünlü oyuncu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında iddialarına ilişkin hakkında ‘delil yetersizliği’ nedeniyle takipsizlik kararı verilmişti. Takipsizlik kararının ardından , iddiasında bulunan Özge Ş. hakkında Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

# GazeteMAG Arşiv Haberler