Suzan Kardeş, Hıdırellez Bayramı’nı bu sene online şekilde gerçekleştirdi

Eğlence denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan başarılı sanatçı Suzan Kardeş, geçtiğimiz yıl yaklaşık 3000 kişi ile birlikte kutladığı Hıdırellez Bayramı’nı, bu sene COVID-19 salgını sebebiyle online şekilde gerçekleştirdi.

UNESCO’nun Dünya Kültürel Mirası’na giren Hıdırellez Bayramı için gösterişli bir hazırlık yapan başarılı sanatçı, baharı Ramazan ayının bereketi ile birlikte coşku ve çeşitli ritüellerle karşıladı.

Hıdırellez Bayramı’na özel hazırladığı videolar ile izleyenlerine keyif dolu dakikalar yaşatan Suzan Kardeş, bu özel güne ait olan tüm Hıdırellez ritüellerini canlı olarak anlattı.

İnteraktif bir bahar kutlaması gerçekleştiren başarılı sanatçı, binlerce takipçisi ile birlikte sosyal medyayı sallayan bir işe imza attı.

Suzan Kardeş, COVİD-19 salgını sebebiyle bir araya gelmediği sevenlerine ise şöyle bir destek mesajı iletti: ”Hepimiz bir süredir evlerimizde, sevdiklerimizden uzaktayız biliyorum. Elbet geçecek bu günler. Hayallerinizin peşinden gitmekten vazgeçmeyin. Çok yakında sağlıklı günlerde yine buluşup hep birlikte şarkılar söyleyip, eğleneceğiz. Şimdilik evde kalın dostlar.”

Birleşmiş Milletler’den Suzan Kardeş’e teşekkür mesajı!

BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez’in tebrik mesajını Suzan Kardeş’e canlı bağlanarak aktaran Birleşmiş Milletler temsilcisi Mehmet Işkın, sanatçıya duygu dolu anlar yaşattı. Başarılı sanatçı Suzan Kardeş, öncülük ettiği Hıdırellez kutlamalarının UNESCO tarafından kültürel miras listesine girmesini ise Sezen Aksu ile ilgili verdiği esprili örnek ile anlattı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.