“Süt Uzmanı’’ uygulaması ile hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçirilmesine destek olarak üreticilerimizin refahını arttırmaya çalışıyoruz

İdil Yiğitbaşı; “Türkiye için inşa ettiğimiz bölgesel ve toplumsal kalkınma modeli ile yarattığımız ekosistem sayesinde 49 yıldan bu yana Türkiye’yi sağlıklı ve güvenilir süt ve süt ürünleriyle buluşturuyor; süt sektörünün gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilir ilişkiler kurduğumuz tüm sektör paydaşlarımızın 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutluyorum.”

1973 yılında Selçuk Yaşar’ın İzmir’de temellerini attığı toplumsal katkı modeli üzerine inşa edilen, bir sürdürülebilirlik hikayesi yazan ve yıllardır süt sektörünün kalkınmasına hizmet eden Pınar Süt; İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa fabrikaları ile 49 yıldır yenilikçi, kaliteli, lezzetli ve besleyici ürünler üretmeye devam ediyor.

Son tüketiciye sunduğu faydanın yanında süt sektörünün gelişimini sağlamak amacıyla üreticiye yönelik eğitimler ve yatırım hamleleriyle de ekosisteme destek veren Pınar Süt, bulunduğu bölgelerin kalkınmasını sağlıyor. Yalnızca geçen sene gerçekleştirdiği 56 milyon TL yatırım ve 18 yeni ürünle ülkemize ve topluma değer katmayı sürdürüyor.

“Sağlıklı ve mutlu nesiller yetişmesi adına süt sektöründeki herkese dokunuyoruz”

Ülkemizde kişi başı yıllık süt tüketimi oranının 40,7 kilogram olduğunu, bu oranın AB ülkeleri ile ABD’de 60 – 90 kilogram arasında değiştiğini belirten Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, ülkemiz halkının daha fazla sağlıklı süt tüketmesi gerektiğini dile getirdi. İdil Yiğitbaşı; “Süt ve süt ürünleri, yaşamın her evresinde tüketilmesi önerilen çok önemli bir gıdadır. Verilere göre; her bireyin 70 yaşına kadar sağlıklı bir yaşam sürebilmek için günde 2,5 porsiyon süt tüketmesi gerekmektedir. Sadece 1 bardak (250 ml) süt ile kalsiyum ihtiyacının 33’ü, fosfor ihtiyacının 30’u, potasyum ihtiyacının 20’si, B2 vitamini ihtiyacının 24’ü, A vitamini ihtiyacının 7’si ve protein ihtiyacının 14’ü karşılanabiliyor. Bu bilgiler ışığında sağlıklı ve mutlu nesiller yetişmesi adına çıktığımız yolda her geçen sene tüketicilerinden üreticilerine kadar süt sektöründeki herkese dokunuyoruz. Farklı damak tatlarına yönelik ürünleri piyasaya sunuyor, yurtdışı pazarlara açılarak ülkemizin bayrağını hemen her coğrafyada dalgalandırmak için çalışıyoruz. Sektörün üreticilerini unutmuyor; üretim şartlarının iyileştirilmesinden hayvanların konforlu yaşamasına, günümüz teknolojisini yakalamaları adına verilen eğitimlerden dijital uygulamaya kadar birçok açıdan süt üreticilerini destekliyoruz” diye konuştu.

Topluma ve çevreye olan sorumluluğumuzun karşılığı; Süt Uzmanı Uygulaması

“Tarım ve hayvancılık sektörünü geliştirmek için dijitalleşen dünyaya uyum sağlayarak geliştirdiğimiz mobil uygulama Süt Uzmanı ile süt üreten çiftçilerimizin bilgi birikimlerini arttırarak hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçirilmesini amaçlıyoruz” diyen İdil Yiğitbaşı; “Dijitalleşme sürecinde stratejiyi iyi kurgulamak, topluma faydayı ve sürdürülebilirliği merkeze almak çok önemli. Süt Uzmanı uygulamamız ile topluma ve çevreye karşı sorumluluğumuzun bilinciyle doğaya ve insana saygılı, sektörün tüm paydaşları için değer yaratmaya odaklı bir çözüm sunuyoruz” diye belirtti.

“Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesinin dijitale taşındığını söyleyen İdil Yiğitbaşı; “Pınar Enstitüsü çatısı altında süt çiftçilerini desteklemek, bilgi birikimlerini artırmak, doğru hayvancılık uygulamalarını teşvik etmek ve eğitimle fiziki olarak ulaşılamayan çiftçilere de ulaşabilmek amacıyla Pınar Enstitüsü yürütücülüğünde Süt Uzmanı isimli mobil uygulamayı hayata geçirdik. Özellikle küçük üreticilere yönelik geliştirdiğimiz Süt Uzmanı ile hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçmesini, gelir artışı ile birlikte refah artışı sağlanmasını ve süt üretimine devam etme motivasyonlarının artmasını hedefliyoruz” dedi.

İdil Yiğitbaşı; “Kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilir ilişkiler kurduğumuz tüm üreticilerimiz, tedarikçilerimiz, bayilerimiz, satış ve üretimdeki tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor; tüm sektör paydaşlarımızın 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.