Şule Çet davasında intihar bulgusu yok

Ankara’da bir plazanın 20. katından düşerek ülke gündemine oturan Şule Çet davasında Bilirkişi Heyeti raporunu tamamladı.

Sosyal medyada yaptığı sosyal sorumluluk konularıyla bilinen sosyal medya fenomeni Mehmet Berk Ergin, Şule Çet’in avukatı ile görüştüğünü duyurarak bilirkişi heyetinin çalışmasını tamamladığını ve intihar bulgusuna rastlanmadığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda büyük yankı bulan Emine Bulut ve Tuğba A. Konularında Avukat Turgay Özcan aracılığıyla davaları yakından takip eden Ergin, Şule Çet davasını da Avukat Umur Yıldırım aracılığıyla yakından takip ediyordu. Ergin, sosyal medya paylaşımında “Şule Çet davasında güzel haber geldi! Davanın tek avukatı değerli büyüğüm Umur Yıldırım’la az önce telefonda konuştum. Çok güzel haberler verdi. Şule’nin intihar süsü verilmiş cinayeti artık bilirkişi raporuyla da kanıtlandı. Huzurla uyu Şule” diyen Ergin, kamuoyuna sevindirici haberi verdi.

Ardından bir paylaşım daha yapan Ergin, davanın tek avukatı Umur Yıldırım’dan aldığı bilirkişi raporunu da paylaştı.

Gazi Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Nevzat Yüksel, Prof. Dr. Behçet Coşar ve Prof. Dr. Mustafa Ender Taner’in imzasını taşıyan raporda, Şule Çet’in mesajları, tedavi kayıtları ve sosyal medya paylaşımları da incelendi. Yapılan incelemeler sonucu intihar bulgusu bulunmadı. Majör depresif bozukluğuna da değinilen raporda intihar girişimi belirtisi bulunmadığından ötürü Çet’in Adana Yüreğir Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildiği de dile getirildi.

Hatırlanacağı üzere, Gazi Üniversitesi Öğrencisi Şule Çet, 29 mayıs 2018 tarihinde Ankara’daki bir plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybetmişti. Ölümü şüpheli bulan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında soruşturma başlatmıştı. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Arand açılan davada ağırlaştırılmış müebbet ve 39’ar yıl hapis cezası talep edilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.