gazetemag tv

Spor dünyasından Kayseri’deki saldırıya tepki geldi

TFF, TBF ve TVF, Kayseri’deki terör saldırsını kınadı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş da saldırıyı kınadıklarını duyurdu.

Spor federasyonları, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan terör saldırısını kınadı.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) internet sitesinden “Terörü lanetliyoruz!” başlığıyla yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Kayseri Erciyes Üniversitesi yakınlarında, içinde hafta sonu izne çıkan sivil kıyafetli askerlerimizin bulunduğu halk otobüsüne düzenlenen hain terör saldırısında şehit ve yaralılarımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. İnsanlık dışı vahşi terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden asker ve sivil şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, silahlı kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) paylaşılan kınama mesajında, “Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kasteden bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Hain saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere milletimize başsağlığı dileriz.” denildi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da sosyal medya hesabından, “Kayseri’de askerlerimizin de bulunduğu otobüse yönelik saldırıda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.” açıklamasını yaptı.

Türkiye Voleybol Federasyonunun (TVF) internet sitesindeki açıklamada ise gerçekleştirilen hain saldırıda ilk belirlemelere göre 13 askerin şehit, 48 askerin de yaralandığı kaydedilerek, “Yaşanan hain terör saldırısını lanetlerken, ulusumuzun birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmış bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE GALATASARAY DA KINADI

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısını kınadı. Saldırıya ilişkin üç kulüp de resmi internet sitelerinden kınama mesajı yayımladı. Beşiktaş Kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şehitler Tepesi’ndeki hain bombalı terör saldırısının yaraları sarılırken, şimdi de Kayseri Erciyes Üniversitesi yakınında gerçekleşen hain terör saldırısı ile karşı karşıyayız. Kayseri’deki hain terör saldırısını şiddetle ve nefretle lanetliyoruz. Alçakça yapılan, hainlikte sınır tanımayan teröre karşı, milletimiz birliktedir ve dimdik ayaktadır. Çarşı iznine çıkan kahraman askerlerimize yönelik düzenlenen hain bombalı terör saldırısında şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı, yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.”

Fenerbahçe Kulübünün mesajında da saldırı lanetlenerek, “Bu hain saldırıyı lanetliyor, terörün ülkemizi ve milletimizi asla yıldıramayacağı gerçeğini bir kez daha yineliyoruz. Hain saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, başta şehit aileleri ve yakınları olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz.” denildi.

Galatasaray Kulübünün açıklamasında ise vatanın bölünmez bütünlüğüne vurgu yapılarak, şu görüşler paylaşıldı:

“Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde çarşı iznine çıkan askerlerimizi hedef alan alçak ve hain terör eylemini kınıyoruz. Bu hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Unutulmamalıdır ki hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu bizleri birlikte yaşama kararlılığımızdan, vatanın bölünmez bütünlüğünden geri döndürmeyecektir. Şehit düşen askerlerimizin yakınları başta olmak üzere tüm milletimizin başı sağ olsun.”

Çaykur Rizespor, Konyaspor ve Eskişehirspor kulüpleri de Kayseri’deki terör saldırısını kınadı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.