gazetemag tv

Sosyal medya ile nasıl zengin olunur?

Sosyal medyayı etkin kullanan ve on binlerce takipçisi olan insanlar, hatırı sayılır bir gelirin sahibi olabiliyor.

Salon.com’un konuyla ilgili hazırladığı rapora göre, sosyal medyayı etkin kullanan ve on binlerce takipçisi olan bu kişiler, sosyal medya reklamcılığı sayesinde hatırı sayılır bir gelirin sahibi oluyor.

Söz konusu rapora göre, bu kullanıcılar, kullanıcı sayılarına oranla post başına 5 ile 25 bin dolar arasında para kazanıyor. Başka bir deyişle, Intagram, Twitter veya Facebook üzerinden bir ürün paylaşan kullanıcı 15 ile 75 bin TL arasında bir ücret alıyor.

Bu meblağ kulağınıza fazla geldiyse ünlülerin aldıkları ücretler sizi oldukça şaşırtabilir. Hollywood’un ünlü isimlerinin gittikleri bir otelden paylaştıkları ya da kullandıkları bir üründen ne kadar memnun kaldıklarını anlattıkları sosyal medya paylaşımlarına mutlaka denk gelmişsinizdir. Firmaların ünlü isimlere bu tarz paylaşımlar yaptırmak için ödedikleri ücret ise 100 ile 300 bin dolar arasında.

Örneğin ABD’li reality show yıldızı Kim Kardashian’ın üvey kardeşi söz konusu paylaşımları karşılığında 300 bin dolar (900 bin TL) kazanıyor.

Milyonlarca takipçisi bulunan bu kişilerin paylaşımları konvansiyonel reklamlara oranla hem firmaların müşterisi ile direkt bir bağ kurmasına yardımcı oluyor hem de aktif bir pazarda marka bilinirliğinin artmasında rol oynuyor.

Uzun lafın kısası, hala hayatını sosyal medyada geçirenleri eleştirenlerdenseniz, bir kez daha düşünün. Zira bir hobi olmaktan uzun süre önce çıkan bu alan günümüz dünyasında artık bir sektöre dönüşmüş durumda.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.