Sokak Ağaçları İçin El Ele “Kapımdaki Doğa Projesi”

ÇANKAYA’DA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ŞENLİK VAR

Çankaya Belediyesi, Bahçelievler Derneği ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kapımdaki Doğa: Sokak Ağaçları Projesi’ni şenlikle başlatıyor.

Çankaya Belediyesi ve Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, sokaklardaki ağaç varlığının önemini herkese anlatmak ve Çankaya’nın sembolü sokak ağaçlarını birlikte korumak için Kapımdaki Doğa: Sokak Ağaçları Projesi’ni başlatıyor. Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nın 50. yılında, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Bahçelievler’de düzenlenecek “Semt Şenliği” ile başlatılacak proje, sokak ağaçlarının sürdürülebilir yönetimi için gerekli olan Kent Ağaç Atlası veri tabanının oluşturulması ve izlenmesini de kapsayacak.

5 HAZİRAN’DA BAHÇELİ’DE BULUŞUYORUZ
Projenin tanıtımının yapılacağı şenlikte gün boyu sürecek konserler, atölyeler, belgesel film gösterimi ve yürüyüş etkinlikleri yer alacak. Birleşmiş Milletler’in desteğiyle gerçekleşen projenin tanıtımının yapılacağı etkinliğin takvimi ise şöyle:

5 Haziran 2022 Pazar – Bahçelievler Metin Oktay Parkı

11:30 – 13:30
Açılış ve Projenin Tanıtımı

14:30 – 17:00
Urban Sketchers çizim gösterisi

Rehberli Sokak Ağaçları Farkındalık Yürüyüşü

Vegan Atölye

17:00 – 18:00

5Evler Grubu Konseri

18:00 – 18:30

Urban Sketchers Sunumu

19:30 – 20:30

Asfaltın Altında Dereler Var Belgesel Gösterimi ve Söyleşi

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.