ŞOK! Seda Akgül: Erkek konusunda yokluk ülkesiyiz

Bir süredir programına ara veren Seda Akgül tartışma yaratacak bir açıklamaya imza attı: Erkek konusunda yokluk ülkesiyiz.

Bir magazin programına konuk olan Seda Akgül, Türk erkekleri hakkında yaptığı yorumlarla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Türkiye’nin erkek konusunda yokluk ülkesi olduğunu ileri süren Akgül, üst kaslarını geliştiren Türk erkeğinin bacaklarının çok ince kaldığına vurgu yaptı.

Arda Turan’ın ‘göbekli’ fotoğrafı üzerinden yorum yapan Seda Akgül, Cristiano Ronaldo ve Can Yaman’ın kaslı fotoğrafları üzerinden eleştirilerini sürdürerek, bacaklarının ince olmasının vücutlarını çirkin gösterdiğini iddia etti.

Türkiye’de yakışıklı erkek olmadığını da ifade eden Akgül, “Erkek dediğin yapılı olur. Erkekler vücutluyum diye geziyor ortada ama hepsinin bacakları ince. Can Yaman için de söylüyorum, bu kadar röfle bu kadar solaryum olmaz kardeşim” dedi.

Seda Akgül kimdir?

Seda Akgül 17 Haziran 1971 Ankara doğumlu, Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV8’de görev almıştır. Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir. TV8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV’ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014’te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D’ye geçmiştir.

2016 yılında Avram Habib ile evlendi. 2016 Temmuz’da boşandı. Kanal D ekranlarında Kısmetse Olur isimli reality show programını sunmuştur. Ardından Kanal D ekranlarında 4 Kadın Zamanı programında, Derya Tuna, Hande Ataizi ve Eylül Öztürk ile hafta içi sabah programı yapmıştır. Programdan iki ay sonra ayrılmıştır.

Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli iki adet çok satan kitabın yazarıdır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.