ŞOK! Michael Jackson hakkında dudak uçuklatan iddia

Grammy ödüllü efsane müzik yapımcısı Quincy Jones, pop müziğin kralı Michael Jackson hakkında dudak uçuklatan iddialarda bulundu. Jones, New York Magazine’in Vulture adlı kültür sanat ekine verdiği röportajda Jackson’ı başkalarının şarkılarından intihal yapmakla, yani başkalarından şarkı çalmakla suçladı.

Mesleki kariyeri boyunca tam 27 kez Grammy ödülü kazanan 85 yaşındaki Quincy Jones, “Bunu böyle alenen kamuoyuna açıklamaktan nefret ediyorum ama, Michael birçok kişiden bir çok şarkı çaldı. Notalar yalan söylemez. Michael, bu anlamda Makyavelist biriydi” dedi.

Quincy Jones, sözün burasında özellikle Michael Jackson’ın Thriller albümünün en çok patlama yapan şarkısı Bille Jean’ı işaret etti. Jones, bu şarkının bir dönemin ‘disko kraliçesi’ Donna Summer’ın State of Independence adlı şarkısından intihal olduğunu belirti. Quincy Jones, Michael Jackson’ın “açgözlü” olduğunu da ileri sürdü.

THE BEATLES’E AĞIR ELEŞTİRİ

Jones, müzik dünyasının efsanevi grubu The Beatles hakkında da tartışılacak sözler sarf etti. Jones, dünyayı kasıp kavuran grubun, kendisini hiç etkilemediğini belirterek “Onlar dünyadaki en kötü müzisyenlerdi” dedi. Özellikle de Paul McCartney’in dünyanın en kötü bas gitarcısı olduğunu vurguladı.

Quincy Jones’un iddiaları bununla da sınırlı kalmadı. Efsanevi yapımcı, bir dönemin ünlü aktörü Marlon Brando’nun da erkeklerle birlikte olduğunu ileri sürdü. Jones “Her şeyle birlikte olurdu. Posta kutularıyla ve James Baldwin’le, Rivhard Pryor’la, Marvin Gaye’le.”

IVANKA TRUMP İLE AKŞAM YEMEĞİNE ÇIKTIM

Quincy Jones’un en çarpıcı açıklamalarından biri de ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka ile çıktığını söylemesiydi.

“Narsist, megaloman, eğitimsiz. Halka duymak istediklerini söylüyor. Ona dayanamıyorum” diye nitelendirdiği Donald Trump’ın kızı Ivanka ile çıktığını da ileri sürdü Jones.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.