gazetemag tv

ŞOK! Kovid-19’un yeni bir türü daha tespit edildi iddiası

İngiltere ve Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyonu tüm dünyayı tedirgin ederken, Nijerya’da yeni bir türünün daha keşfedildiği iddia edildi.

Dünya son bir yıldır Kovid-19 ile mücadele ediyor. Ülkeler aşılanma çalışmalarına yeni başlarken İngiltere’de ortay çıkan Kovid-19’un mutasyonu herkesi endişeye sevke etti. Diğer taraftan Afrika ülkesi Nijerya’da Kovid-19’un yeni bir türünün daha tespit edildiği ileri sürüldü.

Koronavirüs mutasyonunda korkutan gelişme

Afrika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Başkanı John Nkengasong, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Tespit edilen yeni türle ilgili Nijerya’daki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ile Afrika Enfeksiyon Hastalıkları Genomiği Mükemmeliyet Merkezinin ortak çalışma başlattığını bildiren Nkengasong, yeni türün 2 veya 3 genetik diziye dayandığını aktardı.

Nkengasong, “Yeni tür, İngiltere ve Güney Afrika’dan farklı olabilir. Bize vakit verin, hala çok erken.” dedi.

Nijerya’da şimdiye kadar 81 bine yakın vaka tespit edilirken, 1236 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.