ŞOK! Güldür Güldür Show oyuncusu darp iddiasıyla gözaltında!

Güldür Güldür Show kadrosunda yer alan genç oyuncu Özgür Aydın’ın, bindiği takside şoförü darp ettiği öne sürüldü. Olay sonrası Aydın ve taksi şoförü gözaltına alınırken, oyuncunun karakolda taksi şoförüne ‘Sen yandın’ diye tehditler savurması kameralara yansıdı.

Dün akşam İstanbul Kadıköy’de meydana gelen olay şöyle gelişti:

İddiaya göre Hasırcıbaşı Caddesi üzerindeki taksi durağından arkadaşlarıyla birlikte taksiye binen oyuncu Özgür Aydın, karşıya gideceğini söyledi.

Kısa bir süre gittikten aracı durdurarak araçtan inen Özgür Aydın, tekrar taksiye doğru yöneldi. Araçtan indiğinde aracın kapı lastiğinin düştüğünü gören şoför lastiği yerine taktığı esnada oyuncu Özgür Aydın ile kısa bir süre sözlü tartışma yaşadı.

Özgür Aydın aracın kapısını üzerine kapattığı esnada taksi şoförü Yakup Koca’nın koluna çarptı. Aracından inen taksi şoförü Yakup Koca, Özgür Aydın’ın yanına gitmek istedi. Bu sırada Aydın ve arabada bulunan arkadaşları sürücünün elinden telefonunu alarak onu darp etti.

YARDIMA GELEN TAKSİCİ BIÇAKLA YARALANDI

Yaşanan olay sonrası taksi sürücüsü Yakup Koca diğer telefonuyla arkadaşından yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen arkadaşı İlker İlter, oyuncunun yanına gittiği esnada sözlü tehdide maruz kaldı.

Araçtaki diğer arkadaşları tarafından İlker İlter’e rastgele bıçak sallayan oyuncunun arkadaşları olay yerinde tehditler savurmaya devam etti.

Çevredeki vatandaşlar araya girmeye çalışsa da başarılı olamayınca durum polis ekiplerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından güçlükle yatıştırılan taraflar karakola götürüldü.

blank

ÖNCE HASTANE, SONRA KARAKOL

Taksi şoförü ile oyuncu Özgür Aydın arasında geçen sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası darp edilen taksi sürücüsü Yakup Koca ve bıçakla yaralanan arkadaşı İlker İlter hastaneye gitti.

Vücudunda darp izleri olan Yakup Koca ve bıçakla yaranan arkadaşı İlker İlter’in eline dikiş atıldı. Buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından Yakup Koca ve İlker İlter, şikayetçi olmak üzere Kadıköy İskele Polis Merkezi’ne gitti.

‘SEN YANDIN!’

Olay sonrası taksi şoförü Yakup Koca, bıçakla yaralanan İlker İlter ve oyuncu Özgür Aydın birbirlerinden şikayetçi olmak için karakola gitti.

Karakolda taksi sürücüsüne tehditler savuran Özgür Aydın’ın o anları kameraya yansıdı. Oyuncu taksi sürücüsüne el işareti yaparak ‘Sen yandın’ dedi.

Geceyi karakolda geçiren Özgür Aydın ve gözaltına alınan arkadaşları, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

‘ELİNDEKİ ALETİ HER TARAFIMIZA SALLADILAR’

Olayda yaralanan taksi şoförü İlker İlter ”Adamın üzerine yürüyorlar, telefonunu kırıyorlar. Hasırcı başında duraktan taksiye bindiler. Hatta kendim de duydum ‘Yoğurtçu Parkı’nın oradan bir şeyler alıp karşıya geçeceğiz’ diye. Ben de o arada bir müşteri aldım. O esnada arkadaşım beni aradı ‘İlker yetiş sıkıntı var’ diye. Buraya geldiğimizde anladık tiyatrocu olduklarını. Aşırı derece alkollüler. Telefonunu almışlar elinden onu öğrendim. ‘Sen ne yapıyorsun?’ diye üstüne gidince o esnada üstüme saldırdı.

Elinde olan aletle her tarafımıza salladılar. Elimde 6 tane dikiş var. Böyle bir alkol içme, böyle bir rezillik yok. Bizi mağdur ettiler. Arabada onun üzerine saldırmışlar. Kolunu kapıya vurmuşlar. Doktor raporunda hepsi var zaten. Elini kolunu boğazımıza sallamaya çalıştı. Bizi mahvettiler. Zaten 5 kuruş para kazandığımız yok. Karakola geldik. Karakoldaki polislere de mukavemet uygulamışlar. Polis olay yerinde arabaya sokamadı. Buraya geldik burada da arbede yaşadık. Eşi diye dediği bir kadın var. Ne bıçağı deyip duruyor. Ne bıçağıysa bu elimin hali ne. Şikayetçiyim. Mahvettiler. 3-4 gün belki 5 gün hiç iş yapamayacağım. Zaten ondan sonra da bu işi yapmayı düşünmüyorum. Mesleği bırakacağım. Çünkü iyice psikolojimi bozdular. Neyin tiyatrocusu bu. Tiyatrocu dediğin adam saygın insanlar oluyor “ dedi.

‘LASTİĞİ TAKAYIM ÜŞÜMEYİN DEDİM’

Taksi sürücüsü Yakup Koca, ”Kadıköy Hasırcıbaşı’ndan taksiye bindiler. Yoğurtçu Parkı dediler. Ben de Yoğurtçu Parkı az ileride. 10 adım gidersiniz. Dediler ki yok biz taksiye bineceğiz. Yolda giderken nerede ineceksiniz diye sordum. İsmini sonradan öğrendim. Özgür denen arkadaşı ben arabaya bindiğinde tanıyamadım. Galiba oyuncuymuş. Kafası da güzeldi ne söylediğini bilmiyordu. Nerede ineceksiniz dedim. O da ‘burada’ dedi. 3 kişilerdi zaten. Arabadan indiler. Sonra ikisi birlikte arabaya tekrar geldiler. Özgür önde otururken bu sefer arkaya geçti bayanın yanına. O arada araçtan inerken ayağı takıldı camın lastiği çıktı arabanın. Dedim ki giderken üşümeyin karşıya geçeceğiz orayı takayım dedim. Yüzüme baktı o esnada kapıyı direk koluma çarptı. Canımı yaktın kolum kırıldı neden böyle yapıyorsun dedim. O da bana ‘Sen kimsin. Benimle böyle konuşuyorsun. Ne zannediyorsun kendini. Benim kim olduğumu biliyor musun?’ şeklinde konuşmaya başladı. Ben de dedim ki, lütfen bu araçtan iner misiniz? Ben sizi götüremeyeceğim.

‘GIRTLAĞIMA YAPIŞTI’

Daha sonra diğer arkadaşı indi. Geldi gırtlağıma yapıştı. O esnada polisi arayacaktım telefonumu aldı arayamıyorum. Oradaki insanlar toplandı beni kurtarmaya başladı. Ondan sonra onlara da tehditler savurdu. Bende diğer telefonla İlker arkadaşımı aradım. O da hemen geldi. Ona da saldırdı. Elinde bıçak vardı. Polis geldi polise de saldırdılar. Olay bu. Sonra biz de karakola geldik ifade verdik. Darp raporu aldık. Şu an takside çalışacak durumda değilim. Parasını vermem gerekiyor. O arbede de cüzdanım kayboldu. Cüzdanımı bulamıyorum. Şikayetçiyim ve şikayetimden vazgeçmeyeceğim. Vazgeçmemin sebebi biz gece çıkıyoruz taksiye” şeklinde konuştu.

‘KORKUYORUZ’

Yaşadığı olay sonrası psikolojisinin bozulduğunu kaydeden Yakup Koca, ”Bundan sonra nasıl çıkabileceğiz taksiye. Bunlar bizi tehdit etti. Karakola geldik arkadaşlarının yanında da tehdit etti. ‘Bundan sonra görürsünüz. Yeriniz belli yurdunuz belli’ diye. Korkuyoruz. Gidip de taksicilik yapacak durumda değilim. Psikolojim bozuldu. Yarın psikoloğa gideceğim” açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.