ŞOK! Facebook’a büyük vergi suçlaması

Facebook’un başı, ABD hükumetinin yönelttiği önemli suçlamalar nedeniyle bir kez daha dertte! ABD’nin vergi toplamaktan sorumlu İç Gelir Kurumu ya da kısa adıyla IRS, geçtiğimiz günlerde Facebook’a karşı açtığı bir davada, sosyal ağın İrlanda’daki vergi yönetimi hakkında bilgi talep ettiğini duyurdu.

Kurum, sosyal ağın ABD’de görece yüksek olan vergileri ödemekten kaçınmak için firma haklarını İrlanda’daki ikincil kuruluşlara satıp satmadığını öğrenmek istiyor.

Facebook sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, firmanın bu anlamda herhangi yanlış bir şey yapmadığını ve yasalarla uyduklarını ifade etti. Kaynakların İrlanda’daki çok sayıda firma arasında dağıtması, özellikle büyük firmaların sıkça başvurduğu bir vergi yapılandırma stratejisi olarak biliniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.