ŞOK! Ev sahibi kiracısına bunu da yaptı!

Kiracı ev sahibi arasında son günlerde yaşanan tartışma, kavga ve hatta cinayete varan mücadelede akıl almaz bir yöntem uygulandı. Ankara’da istediği zammı alamayan ev sahibi kiracısı olan genç kadın adına bazı flört sitelerinde sahte hesaplar açtı. Genç kadının telefonunu paylaştı, onun adına erkeklerle yazıştı ve kendisini aramalarını istedi. Genç kadın adına flört uygulamalarında açılan hesapların, ev sahibi tarafından açıldığı savcılık soruşturmasıyla ortaya çıktı.

Türkiye’de ev sahibi-kiracı anlaşmazlıkları cinayete kadar varırken, Ankara’da bir ev sahibi kiracısını evden çıkarmak için akıl almaz bir yönteme başvurdu. Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, kiracısı olan genç kadın adına bazı flört sitelerinde sahte hesaplar açan ev sahibi, genç kadının telefonunu paylaştı, onun adına erkeklerle yazıştı ve kendisini aramalarını istedi.

Dava dosyasına göre, G.A isimli genç kadın, geçen yıl V.C.’nin Ankara Eryaman’daki evini kiralayarak, oturmaya başladı. Yeni kiracı olan genç kadın, bu yılki kira artış oranını, devletin belirlediği yüzde 25 sınırında yaptı. Ancak ev sahibi, iddiaya göre, yapılan kira zammını yetersiz bularak, genç kadının evi boşaltmasını istedi. G.A. ise kanuni haklarını kullanmak istediğini, bir tahliye kararı olmadan evi boşaltmayacağını söyledi.

‘TELEFON NUMARASINI BAŞKALARIYLA PAYLAŞTI’
1 Mart tarihinden itibaren genç kadının telefonu tanımadığı numaralarca aranmaya ve cinsel içerikli mesajlar gelmeye başladı. G.A, yaptığı araştırmada, herhangi bir üyeliğinin bulunmamasına rağmen, 4 farklı flört uygulamasında kendi adına hesap açıldığını, “WhatsApp’tan yazsana” denilerek, numarasının paylaşıldığını fark etti.

EV SAHİBİ OLDUĞU SORUŞTURMAYLA ORTAYA ÇIKTI
G.A. avukatı Oğuzhan Türe aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, kendi adına flört sitelerinde profil açan ve telefon numarasını paylaşan kişi veya kişilerin tespit edilmesini istedi.

Şikâyet dilekçesinde, “Profiline oturduğum mahalleyi yazmış ve konuştuğu bazı insanları görüşmek/kahve içmek amacıyla yakına çağırmış, onlarla buluşma ayarlamaya çalışmış ve bana ulaşmaları için telefonuma yönlendirmiştir” dedi.

Savcılık soruşturmasında hesapları açan kişinin ev sahibi olduğu IP adresinden tespit edildi. Ev sahibi V.C., savcılık ifadesinde iddiaları reddetti. Ankara Cumhuriyet Savcısı Mahmut Kaan Yüksel, şüpheli ev sahibi hakkında “kişilerin huzur ve sükûnunu bozma” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçlarından 5 yıla kadar hapis talebiyle Ankara 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.