ŞOK! ‘Can Feda’ filmi, ‘gençleri şiddete özendiriyor’

Vatan sevgisine +18…

Türk askerinin kahramanlığını anlatan ‘Can Feda’ filmi, ‘gençleri şiddete özendiriyor’ gerekçesiyle Almanya’da +18 ibaresiyle gösterildi. Bu sınırlandırma tepkilere yol açtı.

ALMANYA, KAHRAMANLARIN HİKAYESİNE YAŞ SINIRI GETİRDİ

Kerem Bürsin ile Burak Özçivit’in başrollerini paylaştığı ‘Can Feda’ filmine Almanya’dan çok konuşulacak karar… Avrupa turnesi kapsamında Almanya-Gelsenkirchen’e gelen ekip ve sinem izleyicisi büyük bir şokla karşılaştı.

BAZI SAHNELERE VETO

Türk askerinin sınır ötesi operasyonunda teröristlere karşı canını koyduğu mücadeleyi anlatan film, ‘gençleri şiddete özendiriyor’ gerekçesiyle +18 yaş sınırı getirildi. Bu sınırlandırma karşısında Almanya’da +18 sakıncalı bir içerik olduğundan film gece 23.00’te gösterime girecek. Ancak bazı salonlar o saatte de filmin gösterimine izin vermedi. Bununla da kalmayan Almanlar, filmin içinden bazı sahneleri çıkarttı. Tüm bu yaşanlar tepkileri de beraberinde getirdi.

YÜZLERCE KİŞİ ALINMADI

Yaş sınırının getirilmesiyle galaya bilet satın alan yüzlerce kişi 18 yaş altında oldukları için içeriye alınmadı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.