ŞOK! “Amazon’un Alexa’sı da sizi seks yaparken dinliyor!”

Amazon’un akıllı hoparlörü Alexa’nın bazı insanları seks yaparken ve kavga ederken kaydettiği iddia edildi.

Britanya gazetesi The Sun, Amazon’un Romanya’nın Bükreş kentindeki ekibinde çalışan eski bir analiste ulaştı. Analist çalıştığı ekibin binlerce Alexa tarafından alınmış kayıt dinlediğini ifade etti. Eski analist, bu kayıtlarda özel konuşmalara tanık olduğunu ve seks yapan çiftler duyduğunu söyledi. Eski Amazon çalışanı, “bir kere cinsel saldırı olduğunu düşündüğümüz bir şey bile duyduk” diye konuştu.

Eski Amazon çalışanı, “Bize Alexa komutlarına odaklanmamız söylendi ama olan başka şeyleri fark etmemek mümkün değildi” dedi. Kayıtların “hizmeti geliştirmek için” yapıldığı ifade edildi. Analist, “Bana dinlediğimiz insanların rızası olduğu söylendi o yüzden hiç casusluk yaptığımızı düşünmedim” ifadelerini kullandı.

Geçen günlerde Apple’ın birçok modelinde bulunan ‘Siri’ isimli sesli yardım sisteminin bir ‘teknik hata’ sebebiyle kullanıcıları seks veya uyuşturucu ticareti yaparken kayıt altına aldığı iddia edilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.