Sivas Belediyesi tarafından yeni itfaiye binası hizmete girdi

Sivas Belediyesi tarafından İtfaiyecilerin olaylara müdahale hızını artırmak ve daha verimli bir ortamda çalışmalarını sağlamak amacıyla inşa edilen yeni ve modern itfaiye binası düzenlenen törenle hizmete alındı.

17 bin metre kare alan üzerinde inşa edilen tesiste; eğitim ve tatbikat alanı, simülasyon odası, kondisyon salonu, kütüphane ve eğitim salonu, çocuk eğitim parkı, personel dinlenme alanları, spor sahaları ve itfaiye araçlarına uygun son sistem garajlar yer alıyor.

Yeni İtfaiye Binası yerleşkesinde düzenlenen açılış törenine; Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk ve il protokolü katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende binanın tanıtan film gösterildi.

Programda söz alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; “Ortak gayemiz, ortak paydamız Sivas’a hizmet etmek. Hep birlikte bu noktada şehrin kaynaklarını etkin kullanarak ihtiyaçları öncelik sırasına göre doğru belirleyerek hızlı bir şekilde hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Şehrimizde birlik ve beraberlik olduğu müddetçe, ortak aklı harekete geçirdiğimiz müddetçe, iş odaklı, eser odaklı, hizmet odaklı çalıştığımız müddetçe bu şehri çok daha iyi bir noktaya hep birlikte götüreceğiz” dedi.

Başkan Bilgin açılışı yapılan hizmet binası hakkında bilgiler vererek; “Göreve geldiğimiz anda itfaiye teşkilatımızda yapmış olduğumuz değerlendirme neticesinde özellikle eski binanın kış aylarında itfaiye araçlarına sorun oluşturduğunu tespit ettik. Personelimizin de daha nezih bir ortamda ve müdahaleye her zaman hazır halde bulunacak fiziki olarak, psikolojik olarak, bedeni olarak, maddi ve manevi olarak olaylara müdahale noktasına yeni bir hizmet binasına ihtiyaç olduğunu belirledik. Projelendirerek ihalesini yaptık ve belediyemiz şirketi Özbelsan AŞ tarafından hayata geçirilen projenin de bugün açılışını sizlerle birlikte yapmış oluyoruz. İtfaiye hizmet binamız teknolojinin tüm yenilikleri içerisinde barındırıyor. Ülkeye örnek olacak tesislerden birisidir. Bugün sadece bölgede değil eminim ki bizim itfaiye müdürümüzden aldığım bilgi Türkiye’nin en modern ve en yeni itfaiye hizmet binasından birini şehrimize kazandırmış olduk. 5 bin metrekare kapalı alan içerisindeki tesisimizde eğitim ve tatbikat alanı var. Bu noktada Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte özellikle önleyici tedbir olarak ilkokul çağından itibaren farkındalık eğitimi vermeyi hedefliyoruz. Yine simülasyon odası, kondisyon salonu, kütüphanemiz, çocuk eğitim parkı, personel dinlenme alanları, spor alanları, idari kısım, misafirhaneler ve içerisinde bulunduğumuz itfaiye araçlarının son sistem garajından oluşmaktadır. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk ve Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, afetlere karşı her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini vurgulayarak itfaiye erlerinin olaylara hızlı müdahale edebilmesi amacıyla en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hayata geçirilmiş yeni itfaiye hizmet binasının hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından edilen dua ile yeni itfaiye hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.