Sirel ”Bak Sen”

Kendi besteleri ve sözleriyle; yeni bir ses, yeni bir yorum, yeni bir şarkıcılık kısaca müziğe yeni bir renk “SİREL” geliyor.

25 yaşındaki SİREL’in BAK SEN isimli albümününde yorumladığı 13 şarkısının tamamı kendi söz ve bestelerinden oluşuyor. Murat Yeter prodüktörlüğünde ve arajmanlarından oluşan album, 4 senelik titiz bir çalışmanın ürünü. Albüm için SİREL’in 7 yaşından bu yana yaptığı bestelerinden bugüne, yüzlerce bestesinin içinden BAK SEN albümünün 13 şarkısının seçimi yapıldı. İngilizce ve Türkçe besteler yapan SİREL, 4 yaşından bu yana aldığı profesyonel müzik eğitimi ve 7 yaşından bu yana şarkı söylediği pek çok sahnenin ürünlerini uzun yıllar dinleyicileriyle paylaşmaya kararlı.

GENÇ, İDDİALI, MÜZİSYEN…

11 yaşında TBÖK tarafından en iyi yorumcu ödülü aldı. İlk album teklifini 9 yaşında Avrupanın en önemli müzik prodüktörlerinden Marc Mozart’dan alan ve albüm kaydından eğitimi nedeniyle vazgeçen SİREL yarım bıraktığı yolculuğuna BAK SEN isimli albümüyle devam edecek.

TÜRKİYE’NİN STAR MÜZİSYENLERİYLE…

Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar bölümü mezunu ve İTÜ konservatuvarı kompozisyon öğrencisi SİREL çok iyi derecede Piyano, Gitar çalarak albümüne enstrüman çalarak da katkıda bulundu. Albümünde Aykut Gürel, Murat Yeter, Can Şengün, Özer Arkun, Göksun Çavdar, Fatih Ahıskalı, Eyüp Hamiş, Erdinç Şenyaylar, Cem Tuncer, Tahsin Endersoy, Mustafa Nuri Haybat, Gökay Semercioğlu, Cihan Okan, Gürkan Çakmak , Şenova Ülker, Cengiz Ercümer ve Gündem Yaylı Grubu yer aldı. SİREL piyano ve gitar dışında ayrıca ud, klarnet, saksafon, bas gitar, vurmalı çalgılar çalıyor. SİREL ayrıca 4 yaşından bu yana aldığı bale, dans ve spor eğitimi ile dinleyicilerine görsel olarak da sürprizler yapmaya hazırlanıyor.

sirel

İLK KLİP SEVDİM

SİREL’in ilk klibi Hakan Yonat tarafından SEVDİM isimli şarkısına çekildi.

SİREL – BAK SEN albümü tamamı kendisi beste ve sözlerinden oluşan 13 şarkısıyla Avrupa Müzik markası ile bugün tüm müzik marketlerde.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.