Sırça’nın prömiyerine ünlü akını!

İpek Bilgin, Aslı Enver, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Güven Murat Akpınar’ı bir araya getiren Sırça’nın prömiyeri gerçekleşti. İbrahim Çiçek’in yönetmenliğini, BKM, Craft ve IdPro’nun ise yapımcılığını üstlendiği Sırça, anıların duygu yüklü kırılganlığını hassasiyetle sahneye taşırken, duygusal ve gerçek dışı taraflarını iddialı performanslarla gerçekleşen prömiyerine birçok ünlü isim katıldı.

Oyunun finalinde dakikalarca ayakta alkışlanan ve izleyiciler tarafından tam not alan Sırça’nın prömiyerine Ahsen Eroğlu, Ali Gözüşirin, Cansel Elçin, Damla Sönmez, Hazal Kaya, Selin Şekerci, Pınar Deniz, Gaye Su Akyol, Güven Kıraç, Hande Doğandemir, Nilperi Şahinkaya, Oktay Çubuk, Ozan Dolunay, Sadri Alışık, Serkan Altunorak, Taro Emir Tekin gibi isimler katıldı.

Mart ayı biletleri tükenen oyunun Nisan ayı biletleri satışta!

“Çok hassas, her an kırılabilir ve tam da bu yüzden her an kırabilir insanların hikayesi”

20. yüzyılın en büyük tiyatro yazarlarından olarak bilinen Tennessee Williams’ın ABD çapında tanınmasını sağlayan ilk eserinden Hira Tekindor tarafından çevrilen ve İbrahim Çiçek tarafından yönetilen Sırça’nın uygulayıcı yapımcılığını Duygu Bayram, dekor ve ışık tasarımını Kerem Çetinel, kostümünü Nihal Kaplangı, müziklerini Ömer Sarıgedik’in yaptığı oyunun fotoğraflarını ise Ayşegül Karacan çekti.

“Ama umut hep var, onu biliyoruz!”

Seni bırakıp giden bir eşin ardından çocuklarına sıkı sıkıya tutunmak ve gülümsemek mi doğru olan?
Ya da sinemaların, barların, sokakların ışıklarında gözlerini sonsuz bir yanılsamaya mı açmak? Mesela her gece evden çıkıp; bütün dertlerin, sıkışmışlıkların, olmamış hayallerin acısını sokaklarda çıkarmak?
Bu değilse evinde oturup dünyadaki her şeyden korkmak ve sırça oyuncaklarına sığınmak mı olması gereken?

Bilmiyoruz…
Ama umut hep var onu biliyoruz.

blank blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.