Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali’nin programı belli oldu

18-22 Ocak 2020 tarihleri arasında, Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği, Çağdaş Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek I. Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali’nin içeriği 9 uzun metraj, 6 belgesel ve 7 kısa metraj filmden oluşuyor.

22 kadın yönetmeni seyirci ile buluşturacak festival kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra Doç. Dr. Sevcan Sönmez, Dr. Berceste Gülçin Özdemir gibi birbirinden değerli kadın akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilecek “Türkiye’de Kadın Olarak Bağımsız Sinema Üretmek” isimli bir panel de bulunuyor. Aynı zamanda, Dr. Berceste Gülçin Özdemir, “Türk Sinemasının Kadın Yönetmenleri Konuşuyor” ; Doç Dr. Sevcan Sönmez ise “Filmlerle Hatırlamak” isimli kitaplarının imza günlerinde okuyucuları ile buluşacak. . Festival kapsamında bir kadın sinema öğrencisini cesaretlendirmek adına verilecek olan “Senaryo Yazım Özendirme Ödülü”nün kazananı ise etkinliğin ilk günü olan 18 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşecek açılış töreninde açıklanacak.

Festival kapsamında gösterimde olacak filmler;

Uzun metraj filmler;
Bağcık/ Görkem Yeltan
Beginner/ Burçak Üzen
Borç/ Vuslat Saraçoğlu
Çekmeköy Underground/ Aysim Türkmen
Güven/ Sefa Öztürk
Güvercin/ Banu Sıvacı
Hemşire/ Dilek Çolak
Yağmurlarda Yıkansam/ Gülten Taranç
Yarım/ Çağıl Nurhak Aydoğdu

Belgesel filmler;
Hilâl-İ Ahmer Cemiyeti Hanımlar Merkezi/ Biket İlhan
Kazım/ Dilek Kaya
Müzikli Bir Hikaye/ Jale İncekol
Onun Filmi/ Su Baloğlu, Merve Bozcu
Tohum/ Sevinç Baloğlu
Umutlu Bir Hikaye/ Jale İncekol

Kısa metraj filmler;
Bir Işık Verin Bana/ Handan Bayındır Tuna
Gri Bölge/ Derya Durmaz
İmparatorlukta Zor Bir Gün/ Sezen Kayhan
Maceracı Kuşlar/ Sevinç Karataş
Yara/ Itır Sezik
Yüzme Öğreniyorum/ Serpil Altın
Ziazan/ Derya Durmaz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.