Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’dan 15 Temmuz’da Anlamlı Mesaj

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kahraman şehitlerimiz Ankara Kızılay’da düzenlenen özel bir programla anıldı. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Kızılay Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye seslendiği konuşmasında; “6 değil 600 yıl olsa bu ruh asla ve asla yere düşmeyecek. Bu ruh yeri gelince Antep’te şehit Kâmil oldu, bu ruh Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam oldu, İzmir’de Hasan Tahsin oldu, 15 Temmuz’da Ömer Halisdemir oldu” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Kızılay meydanında etkinlik düzenlendi. 15 Temmuz ruhunun yeniden yaşandığı kent meydanında Ankaralılar ve çok sayıda siyasi isim anma etkinliğinde bir araya gelirken Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan anlamlı mesajlar verdi.

BU RUH İLELEBET SÜRECEK

Başkan Murat Ercan, “15 Temmuz, bir ruh. Ve bu ruh, ilelebet sürecek. Türk Milletinin yenilmez ruhunu temsil eden bu ruh, inşallah büyük Türkiye yolunda bize ne kadar tuzak kurmaya kalkarlarsa kalksınlar, ne kadar kumpas kurmaya kalkarlarsa kalksınlar, Allah’ın izniyle hepsinin üstesinden geleceğiz.

Bu meydan, sembol meydanlardan bir tanesi. Ankaralı o gün bu meydanda, Külliye ‘de Genelkurmay’ da şehrin kritik her yerinde adeta vatanı, bayrağı, imanı için çıplak elleriyle o hainlerin tanklarına, uçaklarına karşı koymak için geldi. 15 Temmuz, bir ruh.
6 değil 600 yıl olsa bu ruh asla ve asla yere düşmeyecek. Bu ruh Alparslan’ dan beri kimi zaman İzmir’de Hasan Tahsin oldu, Maraş’ta Sütçü İmam oldu. O gece, 15 Temmuz gecesi, Ömer Halisdemir oldu. Selam o şehitlere, selam olsun gazilerimize. Ve bu ruh, ilelebet sürecek.

SİNCAN’A 9 KİŞİ EKSİK DÖNDÜK

Sincan Lale Meydanı o gün içtima alanı gibiydi. Hepimiz Lale Meydanında toplandık. Ve o gün araçla, otobüsle, bisikletle, yürüyerek gelenler vardı; buraya, Kızılay’a, Külliye’ye, Genelkurmay’a. Geri dönüşte 9 kişi eksik döndük Sincan’a. O 9 kişi bizim gözümüzün nuru, sancağımız, onurumuz, şerefimiz oldular. Mekanları ali olsun, şehitlerimiz…

BAŞARAMAYACAKLAR!

Biliyorsunuz bunlar MiT Kumpasıyla başladılar, olmadı! Gezi kalkışmasını yaptılar, olmadı! 17-25 Aralık’ı yaptılar yine olmadı. Askeriyenin, emniyetin içine sızmış o mankurtlar eliyle, bu milletin helikopteriyle, uçağıyla, tankıyla bu millete ateş açtı bu hainler. Ama yine başaramadılar. Başaramayacaklar! Bu ülkenin yürüyüşünü durduramayacaksınız, bu bayrağı indiremeyeceksiniz, bu ezanı dindiremeyeceksiniz! Sizin kalleşliğinize rağmen bu yürüyüş devam edecek!” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.