Sinan Yılmaz “Dedemin Dedesi”

Karadeniz müziğinin sevilen sesi… Kolbastının kralı… Sahnelerin en hareketli sanatçısı…

Türkiye – Avrupa arası mekik dokuyan, en az 6 saat sahnede kalarak rekora koşan, yıllar önce “Kolbastı” ile bomba gibi bir çıkış yapan ve o yıllardan bugüne halkın bağrına basarak asla yalnız bırakmadığı başarılı sanatçı Sinan Yılmaz!

2012 yılında çıkardığı “Alev Alev” albümünden bugüne kadar düğün, konser, festival sahnelerine koşan, TV programları sunan ve aynı zamanda sahibi olduğu Big Sound Prodüksiyonda birbirinden değerli sanatçılara albüm yapan Sinan Yılmaz, kendi albümünü biraz askıya almıştı. “Metelik / Patika” adını verdiği albümle nihayet sevenleriyle buluşan nam-ı değer Kolbastının Kralı, bugünlerde oldukça heyecanlı.

Albümün aranjörlüğünü; Yusuf Tomakin, Sercan Hoşgör ve Serkan Türker üstlendi. Mix’te Enver Akarcalı, Sercan Hoşgör, Yusuf Tomakin ve Serkan Türker imzası var. Mastering çalışmaları General Mastering Studio’da Gökhan Kimverdi tarafından yapıldı. Grafik tasarım Gürkan Aydın’a ait. Albüm fotoğraflarını Serkan Türker çekti. Bütün şarkıların çalışmaları Srn Studio, Studio Tomakinler ve kendi stüdyosu olan Big Sound stüdyosunda yapıldı.

Albüm dijital platformlara yüklenir yüklenmez ön plana çıkan, radyolarda çok istek alan “Dedemin Dedesi” şarkısına klip çeken sanatçı, sevenlerinin kendisinden hep hareketli şarkıları dinlemeyi istediğini ifade etti. Bu albümde iddialı slov şarkılara da yer veren Sinan Yılmaz, “Dedemin Dedesi” şarkısının klibini memleketi olan Trabzon’da Ramada Otel’de çekti. Sözü ve müziği Yusuf Çakır’a, aranjesi Yusuf Tomakin’e ait olan şarkının klibinde, dede rolünü “Sen Anlat Karadeniz” dizisinden tanıdığınız Pala Dayı oynadı. Yönetmen koltuğunda Sinan Yılmaz otururken, klibin görüntü yönetmenliğini Koray Söğüt üstlendi.

“Metelik / Patika” albümü ve “Dedemin Dedesi” klibi, Big Sound etiketiyle şimdi tüm dijital platformlarda.

YouTube video

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.