Sinan Akçıl: Politikaya girip Sosyal Medya Bakanı olmak istiyorum

Müzik dünyasının altın çocuğu Sinan Akçıl, dünyaca ünlü Romanya’lı yorumcu Otilia ve Michael Kuyucu CRI TÜRK’te bir araya geldi. Bu üçlü müzikten siyasete kadar her şeyi konuştu. “Yüzyılın Aşkı” adlı şarkı da Serdar Ortaç ile düet yapan Sinan Akçıl, “Bu proje Serdar Ortaç’ın projesiydi. Çok da güzel oldu. Şarkı için çalıntı diyenler albümün künyesine bakmadan konuşuyor.” dedi.

Sinan Akçıl, Michael Kuyucu’ya politikaya girmeyi düşüncesi ile ilgili detaylar verirken, Mustafa Ceceli’ye sosyal medyada yapılan saldırıların haksız olduğunu söyledi ve Otilia’nın Müslüman olmayı düşündüğünü açıkladı.

Politikaya Girip Sosyal Medya Bakanı Olmak İstiyorum

Sinan Akçıl, CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’ya basında kendisi ile ilgili çıkan politikaya girebilir konusunda ki iddialar ile ilgili de özel açıklamalarda bulundu. Sinan Akçıl: “Belli bir yaştan sonra siyasete girmek ve milletvekili olmak istiyorum. Bu konuda bir hayalim de sosyal medya ile ilgili bir bakanlıkta olmak. Sosyal medya da hem zararlı hem de yararlı olaylar oluyor. Bunun için bu konuya el atılması gerektiğini düşünüyorum. Ben politikaya girince sosyal medya bakanlığının kurulmasını isterim ve sosyal medya bakanı olmak isterim” diyerek gelecek sosyal medyanın kazanacağı öneme vurgu yaptı ve gelecekte politikaya girdiğinde sosyal medya bakanı olmak istediğini söyledi.

Mustafa Ceceli’ye Bu Yorumları Yapanlar Konserinde Mahcup Olacaklar

Sinan Akçıl, Michael Kuyucu’ya yaptığı özel açıklamalarda son zamanlarda özel hayatı ile ilgili Mustafa Ceceli’ye özellikle sosyal medya da yapılan eleştiri ve saldırılara yönelik olarak “inşallah mahcup olacaklar” yorumunda bulundu. Mustafa Ceceli: “Sosyal medyada bana yönelik çok negatif şeylerle karşılaşmıyorum ama çok üzülen arkadaşlarım var bu konuda. Sosyal medyada özellikle son zamanlarda Mustafa Ceceli’ye de çok yükleniyorlar. İnsanın kendi hayat tercihlerinden dolayı, sosyal medya yorumlarını kapatacak hale getirilmemesi lazım. Birkaç ay sonra bu konular süt liman olduğunda bu yorumları yapanlar, konserlerinde onu alkışlarken inşallah mahcup olurlar” diyerek Mustafa Ceceli’yi özellikle sosyal medyada eleştiri yapanlara çağrıda bulundu.

blank

Otilia Müslüman Olmayı Düşünüyor

Sinan Akçıl , Michael Kuyucu’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın sanatçılara verdiği iftar yemeğinde kendisine verdiği söz hakkında ilk kez detay paylaştı. Sinan Akçıl: “Geçtiğimiz hafta iftar yemeğinde Sayın Cumhurbaşkanımız bana, “Nasıl gidiyor, güzel haberlerin var mı?” dedi. Olacak inşallah, merak etmeyin sözüm olsun dedim; ama bir zamanlama vermedim. Gazetelere bıraksanız beni iftar çıkışı hemen evlendireceklerdi. İlişkimde Otilia’nın da fikirlerine çok saygı duyuyorum. Çünkü onda bir Müslüman olma düşüncesi de var. Öyle bir şey olursa, bütün dünya üzerinde güzel bir örnek oluşturacak. Çünkü onun dünyadaki şöhreti çok yüksek olduğu için örnek olabilecek bir çift olabiliriz. O da neden olmasın, belki de evliliğe gideriz”dedi. Sinan Akçıl, Michael Kuyucu’ya dünyaca ünlü Romen yorumcu Otilia’nın Müslüman olmayı düşündüğünü de açıkladı. Sinan Akçıl: “Bana bunu bu sabah söyledi, “Müslüman olmayı düşünüyorum.” dedi. Tabi ki bunu zaman gösterecek. Dünyada bu kadar tanınmış bir kızın da bu misyonu üstlenmiş olması, bize gerçekten çok büyük güzellik katacaktır.” Diyerek dünyaca ünlü yorumcu Otilia’nın Müslüman olmayı düşündüğünü ilk kez kamuoyuna açıkladı.

Otilia ile Beraber Eurovision’a Katılırım

Michael Kuyucu Sinan Akçıl’e Romen yorumcu Otilia ile beraber Türkiye adına Eurovision şarkı yarışmasına katılırmısın sorusuna “Neden olmasın” yanıtını verdi. O an yanında olan Otilia ise “Eurovision’a Sinan Akçıl ile beraber katılırım” açıklamasında bulundu. Sinan Akçıl bunun üzerine : “Otilia Eurovision’a girerse birinci olur, birlikte girersek de oluruz. Michael Kuyucu’nun ve fanların Eurovision merakı da bizi sonunda Eurovision’a götürecektir. Şimdi TRT ‘nin genel müdürü değişiyor, bakalım yeni genel müdürün düşüncesi ne olacak bu konuda.” Dedi. Bunun üzerine Michael Kuyucu, TRT ‘nin yeni yönetimi ile TRT’nin üç yıldır yaşadığı kaostan kurtularak hem müzikte hem de radyo ve televizyon yayıncılığında çok önemli adımlar atacağını düşündüğünü söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.