Sibel Can: Mehmet Çelik’e açtığım davaların sonuna kadar takipçisi olacağım

Mehmet Çelik, Sibel Can’ın kendisine, ‘ikinci el otomobili sıfır olarak sattı’ iddiasıyla açtığı davayı kazandığını söyledi. Karşı taraf ise ‘Mahkeme hâlâ sürüyor’ diyerek yalanladı.

Çiftkurtlar Otomotiv’in sahibi Mehmet Çelik, Sibel Can’ın kendisine, ‘ikinci el otomobili sıfır olarak sattı’ iddiasıyla açtığı davayı kazandığını söyledi. Basın açıklaması yapan Çelik, “Kamuoyunda, ‘Sibel Can Davası’ olarak bilinen ve aleyhimize propaganda malzemesi olarak kullanılan davadaki haklılığımız üst mahkeme tarafından verilen kararla onaylanmıştır. Yapmış olduğumuz itiraz üst mahkeme tarafından kabul edilmiş ve ‘haksız olarak şikayete konu edilen aracın herhangi bir suç kastı ile satışa konu edilmediği, şahsım veya yetkilisi olduğum şirketin dolandırıcılık veya başkaca herhangi suça konu eylemde bulunmadığı’ mahkeme kararıyla tespit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

9 yıl süren davada mahkeme Çelik’e nitelikli dolandırıcılık suçundan 4 yıl hapis 80 bin TL de adli hapis cezası vermişti. Çelik, karara itiraz etmiş, davayı bir üst mahkemeye taşımıştı

HUKUK SİSTEMİNE GÜVENİM TAM

Sibel Can ise Mehmet Çelik’in aksine davanın devam ettiğini açıkladı. Avukatı aracılığıyla açıklama yapan Can, “Hukuk sistemine güvenim tam. Bedelini ödeyerek satın aldığım araca el konularak beni mağdur durumda bırakan, usulsüzlüğü ve yanlış iş yapma sisteminin cezasını bana ödetmeye çalışan Mehmet Çelik’e açtığım davaların sonuna kadar takipçisi olacağım” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.