Sezen Aksu’yu acı gününde ünlü isimler yalnız bırakmadı

Annesini son yolculuğuna uğurlayan Sezen Aksu’yu sanat camiasından birçok isim yalnız bırakmazken, İbrahim Tatlıses’e sarılıp ağlaması dikkatlerden kaçmadı.

Sezen Aksu, ‘Ağlama Anne’, ‘Sevdam Ağlıyor’ gibi şarkılarının ilham kaynağı olan annesi 91 yaşındaki Şehriban Yıldırım’ı son yolculuğuna uğurladı.

“BEN KENDİMDEYİM”

Sezen Aksu’nun, vefat eden annesi 91 yaşındaki Şehriban Yıldırım için, Hacı Ahmet Tatari Camii’nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Cami avlusunda, babası Sami Yıldırım, oğlu Mithatcan Özer ve aile üyeleriyle taziyeleri kabul eden Sezen Aksu, kollarından tutan yardımcılarına, “Lütfen sakin olun. Ben kendimdeyim” uyarısını yaptı. Acılı gününde sanatçı dostlarının taziyelerini ayakta kabul eden Sezen Aksu, metanetli görünmeye çalıştı.

sezen-aksu

SANAT CAMİASI YALNIZ BIRAKMADI

Sanatçı dostları İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Hülya Avşar, Sibel Can, Sinan Çetin, eski eşi Ahmet Utku, merhum Kayahan’ın eşi İpek Acar, Aslı, Nükhet Duru ve oğlu Cem Masis, Hande Yener, Ahmet San, cemiyet hayatının ünlü ise Begüm Şen, Yolca Evcimik, İzzet Çapa, Mustafa Ceceli, Saba Tümer, Emel Müftüoğlu, Erol Evgin, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP’li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile gazeteciler ve televizyon yöneticileri, ünlü sanatçıyı yalnız bırakmadı, destek oldu. Törene gelemeyen birçok ünlü sanatçı ve işadamı da çelenk gönderdi.

“KÖTÜ GÜN DOSTUYUZ”

Sezen Aksu’nun biraz yürüyüp ayakta karşıladığı İbrahim Tatlıses, taziyesini sunduktan sonra hemen yanındaki sandalyeye oturdu. Bu arada zaman zaman Aksu ve Tatlıses sohbet etti. Ünlü sanatçı Bülent Ersoy da yine taziyeden sonra iki sanatçının yanına oturdu. Cenazeden ayrıldığı sırada İbrahim Tatlıses, “Kötü gün dostuyuz” dedi. Bülent Ersoy açıklama yapmadı.

“PAMUK GİBİ BİR KADINDI”

Sanatçılardan Mustafa Ceceli, yaklaşık 10 yıldır Sezen Aksu ile görüştüklerini belirterek, annesi için “Pamuk gibi bir kadındı. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.

“IŞIKLAR İÇİNDE YATSIN”

Erol Evgin, “Anneyi kaybetmenin zamanı yoktur. Uzun süredir tedavi görüyordu. Ancak umut her zaman sürüyordu. Türkiye’nin en değerli öğretmenlerinden birisiydi. Nurlar içinde, ışıklar içinde yatsın” diye konuştu.

Hande Yener, “Bir süredir tedavisi devam ediyordu. En son iki gün önce görüştüğümüzde sağlık durumunun kötü olduğunu biliyorduk. Ben Sezen Hanımın vokaliyken, kendisini tanımıştım. İzmir’deki tüm konserlerimize mutlaka gelirdi. Nurlar içinde yatsın” dedi.

Öğlende kılınan cenaze namazının ardından, Sezen Aksu’nun annesi Şehriban Yıldırım’ın cenazesi, Örnekköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

sezen ibrahim

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.