Sezen Aksu o davayı ikinci kez kazandı

Sezen Aksu, ‘Sen Ağlama’ şarkısını izin almadan telefon santralinde bekletme müziği olarak kullandığı gerekçesiyle İGDAŞ’a açtığı davayı ikinci kez kazandı.

Sezen Aksu’nun avukatı, açtığı ilk davada, ‘Sen Ağlama’ adlı eserin doğalgaz borçlarının öğrenildiği ve doğalgaz arızalarının bildirildiği bir müşteri hizmetleri hattında bekletme müziği olarak kullanıldığını belirterek “20 bin lira maddi, 5 bin lira manevi tazminatın faiziyle birlikte İGDAŞ’tan tahsilini istiyoruz” dedi. İGDAŞ vekili ise usül ve yasaya aykırı bir durumun olmadığını belirterek davanın reddini talep etti. Mahkeme, İGDAŞ’ın Sezen Aksu’ya 642 lira maddi, 3 bin lira manevi olmak üzere toplam 3 bin 642 lira tazminat ödemesine karar verdi.

YARGITAY DAVAYI BOZDU

Hürriyet’in haberine göre, taraflarca kararın temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay’a taşındı. Yargıtay, kararı “maddi tazminat miktarının azlığı” yönünden Sezen Aksu lehine bozarken, manevi tazminata hükmedilmemesi gerektiği yönünden ise İGDAŞ lehine bozdu. Dava yeniden görüldü. Mahkeme, davayı kısmen kabul ederek, Aksu’ya tazminat ödenmesine karar verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.