Şevval Sam ve Talat Bulut arasındaki davada yeni gelişme!

Yasak Elma dizisi oyuncuları Şevval Sam ve Talat Bulut’un birbirlerine açtığı tazminat davalarının karar duruşması, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

Kostüm asistanı Özge Ş., başrol oyuncusu Talat Bulut’un tacizine uğradığını belirterek şikayetçi olmuştu. Savcılığın dosyaya takipsizlik kararı vermesinin ardından ünlü aktör dizide oynamaya devam etmişti. Bulut’un rol arkadaşı Şevval Sam ise bu duruma tepki göstermiş ve “Birlikte çalışacaksınız, ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Maalesef” yanıtını vermişti. Sette ortam gerilmişti. Bu açıklama üzerine Bulut, Sam’ın kendisini ‘tacizci’ diye yaftaladığını öne sürerek 100 bin liralık manevi tazminat talep etmişti. Sam da 101 bin liralık karşı davayla cevap vermişti.

blank
Talat Bulut – Şevval Sam

Günaydın’dan Atakan Irmak’ın haberine göre; karşılıklı tazminat davalarının karar duruşması, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme iki davayı da reddetti. Hakimin, davaları reddetme gerekçesi de ortaya çıktı. Gerekçede; tarafların aynı dizide başrol oynadığı, Bulut’un adının karıştığı taciz soruşturması sonrası konunun kamuoyunda tartışıldığı ve Şevval Sam’ın açıklamalarının tartışmaya katkı sağladığı belirtildi. Bunlar bütün olarak değerlendirildiğinde, Sam’ın sözlerinin kişilik haklarına saldırı niteliği taşımadığı, bu nedenle tazminat koşullarının oluşmadığı kaydedildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.