Sevinirken memesinin görünmesine dair haberlere erişim engeli

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, ABD Kadın Milli Voleybol Takımı’yla oynadığı maçta kadın bir Türkiye taraftarının sevinirken memesinin görünmesine dair haberlere Tekirdağ 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 5 Haziran tarihli kararıyla erişim engeli getirildi.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD’de düzenlenen FIVB Milletler Ligi’nin (VNL) ikinci hafta mücadelesindeki dördüncü maçta ev sahibi ABD Kadın Voleybol takımını 3-2 yendi. TRT Spor’da yayımlanan karşılaşmada sevinen bir kadın taraftarın memesi göründü.

Canlı yayına yansıyan bu görüntünün gündem olmasının ardından kadının sosyal medya hesapları da ifşa oldu ve taciz yorumları alan kadın sosyal medya hesabını gizlemek durumunda kaldı.

TRT SPOR’UN ‘RAHATSIZ EDİCİ’ AÇIKLAMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ
TRT Spor sosyal medya hesabından gündem olan görüntüyle ilgili bir açıklama yaptı. Sevinç anında ekrana yansıya görüntüyü ‘istenmeyen görüntü’ ve ‘rahatsız edici durum’ olarak niteleyen TRT Spor, “ABD yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından konu bir kez daha sosyal medyada gündem oldu. Çok sayıda X kullanıcısı TRT Spor’un açıklamada kullandığı ‘rahatsız edici’ ifadesine tepki gösterdi.

ERİŞİM ENGELİ GELDİ
Free Web Türkiye, sosyal medya hesabından kadının ekrana gelen görüntüleriyle ilgili haberlere erişim engeli kararı getirildiğini duyurdu. Karar, Tekirdağ 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 5 Haziran’da alındı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.