Sette kazara katil olan Alec Baldwin’e mahkemeden ret

“Rust” filminin çekimleri sırasında kazara görüntü yönetmenini öldüren oyuncu Alec Baldwin, yeniden “kasıtsız adam” öldürme ile yargılanıyor. Davanın son duruşmasında mahkeme, Baldwin’in eylemiyle ilgili iddianamenin düşürülmesi talebini reddetti.

“Rust” filminin 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, Ekim 2021’de sette Alec Baldwin tarafından yanlışlıkla vurularak hayatını kaybetmişti. 2023 yılının ocak ayında “kasıtsız adam öldürme” ile suçlanan aktörün hakkındaki suçlamalar üç ay sonra düşmüştü. Ancak ortaya çıkan yeni kanıtların ardından 65 yaşındaki Baldwin’e yeniden “kasıtsız adam öldürme” suçlaması yöneltildi.

NTV’de yer alan habere göre; Baldwin’in avukatları iddianamenin düşürülmesini talep ettikten sonra 17 Mayıs’ta yapılan duruşmada, New Mexico eyalet savcısının jüri üyelerine savunma tanıklarını sorgulayabileceklerini söylememesi ve aktörün davasına yardımcı olacak kanıtları dinlemelerini engellemesi nedeniyle büyük jürinin oyuncuya yönelik iddianamesinin sahtekarlık olduğunu savundu.

SUÇLU BULUNURSA 18 AYA KADAR HAPİS
Devam eden davada ABD’li bir yargıç ise Alec Baldwin’in 2021’de yaşanan ölümcül bir film seti çekimiyle ilgili kasıtsız adam öldürme suçlamasının reddedilmesi yönündeki talebini reddetti.

Alec Baldwin’in 9 Temmuz’da hakim karşısına çıkması bekleniyor. Oyuncu eğer suçlu bulunursa 18 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.