Şenol Güneş: 2022 benim için final olacak

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2022 Dünya Kupası’ndan sonra emekli olacağının sinyallerini verdi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen Brand Week İstanbul’da çeşitli açıklamalarda bulundu.

“Yabancıya karşı değiliz ama biz de üretmeliyiz”

Yabancı futbolcu sınırı hakkında konuşan Güneş, “Milli davalarımız bizi birleştiriyor. Gurur duyduğumuz bir milli takım istiyoruz. Yabancıya karşı değiliz ama biz de üretmeliyiz, üretmede sorunlarımız var. Yurt dışına oyuncu gönderebiliyoruz, futbol zor iş. Zengin işi değil. Genelde ekonomik durumu iyi olmayanlardan iyi futbolcu çıkıyor” ifadelerini kullandı.

“Yeni nesil oyuncularımız kendilerini daha iyi eğitiyor”

Yurt dışında oynayan Türklerle gurur duyduğunu söyleyen Şenol Güneş, “Çağıracağımız kadronun yarısı yurt dışında oynayanlar olacak. Bu güzel bir şey. Fransa’nın oyuncuları mesela hep Fransa dışında. Yeni nesil oyuncularımız kendilerini daha iyi eğitiyor ve bu işi seviyorlar” diye konuştu.

“Her sahaya da giderim, oyuncum da gider”

Şenol Güneş, memleketi Trabzon hakkında ve A Milli Takım’ın çeşitli stadyumlarda oynaması hakkında “İstanbul’a neden geldim ben de bilmiyorum. Trabzon’da doğdum, oranın özlemi bende hep var. Her sahaya da giderim, oyuncum da gider. İstanbul’da başarılı sonuçlar alındı, Anadolu’da da aldık ve yine gideceğiz. Birlikte savaşacağız. 3 büyük takımın sahasında oynuyoruz şimdi. Diyarbakır’a da Samsun’a da Adana’ya da gideceğiz” dedi.

“2022 benim için final olacak”

A Milli Takım Teknik Direktörü, “Birçok kulüp borç içinde. İşi gücü olmayan kişiler futbolcu olur gibi görünüyordu benim zamanımda. Bugün ise futbol çok popüler oldu, o da iyi değil. Bundan sonraki dönem öyle olacak sanırım. Öyle olmasını istiyorum. Dünya Kupası’na 2002’de gittik. 48 yıl önce gitmiştik. İnşallah 2022’de tekrar görürüz. Benim için final olacak. Medyadaki arkadaşlara da manşet olsun” diyerek 2022’den sonra emekli olacağına işaret etti.

Milli takım kadrosu hakkında da Şenol Güneş “Milli takım kadrosu 20.20’de belli olacak. 2020’yi çağrıştırıyor. O yüzden böyle bir sunum hazırladık” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.