‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisi kadının gücünü gösterdi

Merakla beklenen ve sosyal medya gündemine oturan Sen Anlat Karadeniz dizisinin ilk bölüm izlemesi, çekimlerin yapıldığı Trabzon’da gerçekleşti

Osman Sınav’ın yapımcılığını üstlendiği, atv ekranlarına fragmanları ve müziğiyle damga vuran ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinin ilk izlemesi Çarşamba günü Trabzon’da yapıldı. Twitter’da Türkiye ve dünya gündemine damga vuran dizinin ilk izleme gecesine yapım ve set ekibi, dizi oyuncuları ve atv genel müdürü Metin Ergen katıldı. Türkiye’nin içinde bulunduğu üzücü durumlardan dolayı sade bir yemekle geçen izlemede dizinin yapımcısı Osman Sınav, “Karadeniz zor bir coğrafyaya sahip. Ama biz çekimlerimizi bu zorluklarla güzelleştirdik. Sen Anlat Karadeniz, şiddete maruz kalan bir kadının Karadeniz’e sığınmasını ve kendi ayakları üzerinde durmasını konu alıyor. Bu diziyle farkındalık yaratmaya çalıştık. Hiç bir kadın şiddeti hak etmiyor, her kadın güçlüdür ve özeldir. Sevmeyi bilen adam şiddet uygulamaz ” dedi.

İzleyiciye kadının gücünü bir kez daha hissettiren dizi, geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz’e sığınan Nefes’le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir’in imkansız aşkını anlatıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav otururken, senaristliğini Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdemüstleniyor. Karadeniz’in eşsiz doğasında çekimlerine devam edilen dizi; Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman’ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.