Seferihisarlı optimist çocuklar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün alt yapısına seçildi

Seferihisar Belediyesi ile Teos Yat ve Yelken Kulübü işbirliği ile düzenlenen optimist yelkenli tekne eğitimleri devam ediyor.
Seferihisarlı çocukları su sporları ile tanıştırma amacıyla başlanan yelken derslerine devam eden beş yetenekli sporcu Teos Yat ve Yelken Kulübü ile anlaşma sağlayan Fenerbahçe Spor Kulübü altyapısına seçildi. Dünya Şampiyonası, Avrupa ve Türkiye Şampiyonaları’nda derece alan Seferihisarlı çocuklar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün akademik bursunu da kazandı.
Teos Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Tamer Başlığ Seferihisar Belediyesi ile birlikte imkanı olmayan çocukları yelken sporu ile tanıştırarak hayatlarını değiştirdiklerini vurgularken “Seferihisar’da yaşayan ancak denize bile zor ulaşan çocuklarımıza böyle bir imkan sağlayarak hayatlarına dokunduk. Derslerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Milli takıma sporcu yetiştiriyoruz. Çocuklarımıza yeni dünyaların kapısını açan yelken sporuyla tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Deniz kenti Seferihisarımızda su sporlarından en az bir tanesi yapmayan çocuk kalmasın istiyoruz. Özellikle pandemi boyunca eve kapanan çocukların yeniden sosyal hayata katılımı için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin en çok milli sporcu çıkaran Yat ve Yelken Kulübü’ne sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Ücretsiz olarak devam eden yelken derslerimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
20 Haziran’dan itibaren kano ve rüzgar sörfü derslerinin de başlayacağı yaz okuluyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar Sığacık Teos Yat ve Yelken Kulübü’ne ulaşabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.