Şarkılar “Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı” yararına söylendi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinde, şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylendi. 110 iş insanından oluşan C-majör İş’ten Sesler Korosu’nun 80 üyesi ve ünlü konuk sanatçıların da sahne alarak sürpriz yaptığı konser renkli ve duygusal anlara sahne oldu.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konseri, 14 Eylül Cumartesi saat 21.00’de Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Müşerref Akay, Safiye Soyman konsere teşrif ederek destek verdiler. Gelirin Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlandığı gecede, C-majör İş’ten Sesler Korosu üyeleri ve ünlü sanatçılar, vakfın ritm grubu ile birlikte İzmir Marşı’nı söyleyerek 3,500 koltuğu dolduran dinleyicileri selamladı. Usta oyuncu Tarık Papuçcuoğlu’nun sunuculuğunu, İstanbul Devlet Opera Sanatçısı ve Dublaj Sanatçısı Özlem Abacı’nın İstanbul, Ragıp Arda Bilici’nin Bodrum koro şefliğini, Gökcan Şenaşık’ın orkestra şefliğini üstlendiği ‘’Zamansız Şarkılar’’ konserinde; Bekir Ünlüataer, Bora Gencer, Çelik, Erkan Oğur, Ersan Erdura, Cici Kız Bilgen-Baha Boduroğlu, İlham Gencer, İsmail Hakkı Demircioğlu, Melihat Gülses, Nebil Özgentürk, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz ve Yonca Evcimik sahne aldı.

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI İLK DEFA SAHNEDE

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın iş insanı kimliğiyle koristler arasında gece boyu yer alarak ilk defa şarkı söylediği konser 3500 kişilik oldukça kalabalık bir kitle tarafından dinlendi. Korodan Çökertme türküsünü söylemek için sahneye geçen başkan, izleyenleri şaşırtarak Çiğdem Özcan ile birlikte sergilediği halk türküsü performansıyla büyük alkış aldı. Bosphorus Gaz Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen, Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve C-Majör Kurucusu Recai Çakır, Tezmaksan Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık, Dünya gazetesi CFO’su Burcu Kösem, Ataköy Marina CEO’su Yalçın Dülger 80 kişilik koroda yer alan birçok iş insanı arasındaydı.

blank

95 YAŞINDA VE SAHNEDE; İLHAM GENCER

BORA GENCER VE İLHAM GENCER’DEN MUHTEŞEM DÜET

C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinin yaşça en büyük üyesi İlham Gencer gençlere taş çıkarttı. İkili anons edilen Gencer ailesi, sürprizli gece Bora Gencer’in sahnede tek başına şarkı söylemesiyle devam etti. Benim babam diyerek babasını sahneye davet eden Bora Gencer, İlham Gencer’in baba oğul sevgisini yansıtan şarkı sözleri ve düeti büyük alkış aldı. İlham Gencer, ‘’Bak Bir Varmış Bir Yokmuş’’ isimli efsane şarkıyı 60 yıl önceki coşkuyla söylerken oğlu Bora Gencer ile birlikte seyirciler arasında yer alan Müşerref Akay’ın yanına giderek seyirlik bir mizansen oluşturdular. Konuk sanatçı olarak yer aldığı konserde koronun en yaşlısı İlham Gencer, yaşın rakamlarda değil zihinde olduğunu herkese gösterdi.

İŞARET DİLİ İLE ‘’CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA…

Bir farkındalık ve sosyal yardım topluluğu olan C-majör İş’ten Sesler Korosu, Barış Manço’nun unutulmaz eseri ‘’Can bedenden çıkmayınca’’ şarkısının nakarat kısmında sürpriz yaptı ve şarkı tüm koristler tarafından işaret dili ile söylendi.

ERKAN OĞUR VE İSMAİL HAKKI DEMİRCİOĞLU SÜRPRİZİ

Konuk sanatçılar arasında yer almayan Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu ise şarkılarını icra ederek unutulmayacak konserin son sürprizi oldular.

C-majör İş’ten Sesler Korosu ile ilgili detaylı bilgileri ve güncel gelişmeleri @cmajistanbul instagram hesabından takip edebilirsiniz.

C-MAJÖR İŞ’TEN SESLER KOROSU HK

Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır önderliğinde 2016 yılında kurulan, Başkan Yardımcısı-Tezmaksan Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Genel Sekreter-Mentor Grup Ortağı Dr. Hakan Çınar, STK İletişim Sorumlusu Melike Argiş, Üye İlişkileri ve Mali İşler Sorumlusu Burcu Kösem ile sosyal sorumluluk görevlerini, sanat aracılığıyla toplum faydasına dönüştüren özel bir topluluk olan C-majör İş’ten Sesler Korosu, sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam ediyor. Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ışık, Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Murat Dedeman, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan’ın asil üyeleri olduğu C-majör İş’ten Sesler Korosu, 6 yıldır gerçekleştirdiği konserlerle; TOÇEV, Mehmetçik Vakfı, Çocuk Eğitim (İşitme Engelliler) Derneği, İstanbul Down Sendromu Derneği, Dünya Engelliler Vakfı’na destek oldu. Bugüne kadar değerli iş insanlarının yanı sıra Alişan, Altay, Bora Öztoprak, Ege, Fatih Erkoç, Hüsamettin Subaşı, İsmail Özkan, Kubat, Metin Şentürk, Müşerref Akay, Özgün, Rafet El Roman, Suzan Kardeş, Zara, mizahçı ve yönetmen Gani Müjde, Metin Uca, yazar Ahmet Ümit, tiyatrocu Behzat Uygur gibi sanat dünyasının önemli isimlerinin de önceki konserlerde misafir olarak yer aldığı koro 110 kişiden oluşuyor.

BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI HK

1996 yılında bir grup hayırsever iş adamı tarafından kurulan ve Turgutreis, Bahçelievler mahallesindeki merkezinde 170 engelliye hizmet vermekte olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfında; engellilere özel eğitim, rehabilitasyon ve fizyoterapi hizmetleri verilmektedir. Engelli çocuklar ve aileleri seramik, mozaik, tekstil, cam füzyon atölyeleri, müzik, dans ve grup çalışmaları ile sosyal ve ekonomik hayata dahil olmaktadırlar. Bodrum yarımadasının her bölgesinde bulunan çocuklar ve aileleri vakfa ait minibüsler ile evlerinden alınmakta, öğlen yemeği de sunulan vakıf binasında çeşitli etkinliklerde de bulunduktan sonra yine vakıf minibüsleri ile evlerine bırakılmaktadır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.