Santini Quens Bisiklet Turunun Şampiyonu Duru Bulgur Performans Takımından Azize Bekar

Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Santini Queens Bisiklet Yarışına damga vurdu

Dünya bisiklet yarışlarının en zorlu etaplarından biri olarak gösterilen Santini Queens bu yıl Marmaris’te yapıldı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kapsamında gerçekleştirilen ve 13 ülkeden 300’ü aşkın sporcunun katıldığı yarışmalarda Duru Bulgur Performans Kulübü’nden Azize Bekar, 145 kilometrelik uzun etabı birinci sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı ve Queens of Queen (Kraliçelerin Kraliçesi) ünvanını kazandı.

Özellikle kız çocuklarına sporu ve sporcu ahlakını aşılayarak kurulduğu 2003 yılından bugüne yarıştığı tüm branşlarda dikkat çekici başarılara imza atan Duru Bulgur Performans Spor Kulübü başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dünyanın önde gelen bisikletçilerini buluşturan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen Queens Santini bisiklet yarışmalarında Duru Bulgur Performans Kulübü’nden Azize Bekar zorlu etabı ilk sırada tamamlayarak şampiyon oldu.

Marmaris merkezden başlayarak zorlu tırmanışla devam eden ve Gökova üzerinden Akyaka’da son eren 2 parkurdan oluşan yarışmalarda sporcular 80 km’lik kısa veya 145 km’lik uzun parkuru tamamladı. Bölgenin eşsiz güzelliklerinin tanıtıldığı yarış dünya genelinde bisiklet severleri bir araya getirdi.

Lisanslı 1152 sporcuyu aynı çatı altında buluşturan Duru Bulgur Performans Spor Kulübü, özellikle bisiklet kategorisinde büyük başarılar gerçekleştiriyor. Bisiklet maratonlarında faal 6 sporcuyla temsil edilen kulüp, 2021’deki müsabakalarda “Türkiye Birinciliği” kazanmıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.