Şampiyonlar Ligi’nde dopig depremi

Dinamo Zagreb orta saha oyuncusu Arijan Ademi kendi sahalarında Arsenal’e karşı oynadıkları ve 2-1 kazandıkları maçtan sonra yapılan doping kontrolü pozitif çıktı.

24 yaşındaki Ademi’nin alınacak B örneği de pozitif çıkarsa disiplin kuruluna sevkedilip cezalandırılacak.

Şampiyonlar Ligi’nde bir oyuncunun dopingli çıkmasından sonra oynadığı takımın diskalifiye edilmesi veya puan silinmesi gibi bir kurak yok. Bir takımın ceza alması için iki veya daha fazla futbolcuda doping çıkması gerekiyor.

Bu konuda Hırvatistan kulübü bir açıklamada bulundu: ”Oyuncumuz Arijan Atemi’de Arsenal ile Zagreb’de oynadığımız maçtan sonra yapılan doping kontrolünde pozitif olduğu belirtildi. UEFA bu konuda işlemleri başlattı. UEFA kurallarına göre dopingli çıkan oyuncunun ceza alması için B örneğinin de dopingli çıkması gerekiyor.

UEFA’nın incelemesi bitene kadar bu konuda Zagreb kulübünün herhangi bir açıklama yapması yasak.

B testinin sonucunu beklediklerini belirten Zagreb kulübü, Arijan Artemi geçen sene altı defa doping kontrolüne girdi hepsinde sonuç negatif çıktı. Bizim için sonucun pozitif çıkması sürpriz oldu açıklamasında bulund

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.