Sakarya Meydan Muharebesi Haymana Etkinlikleri

101 yıl önce 23 Ağustos 1921’de Haymana’da 22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesi’nin yıl dönümünde bu büyük zafere ve Haymanamıza yakışır kapsamlı bir dizi program gerçekleştiriyoruz.

Sakarya Meydan Muharebesinin başlangıcının 101. yılında 23 Ağustos 2022 Salı günü ilk olarak Anıtkabir ziyaret edilip çelenk sunumu gerçekleştirilecek ve saygı duruşunda bulunulacaktır.

Akabinde akşam saat 18.00’dan itibaren, 101 yıl önce, savaşın başladığı yerde o gün yüzlerce şehit vererek savunduğumuz Mangal Dağı Milli Parkındaki Şehitliğe binlerce Haymanalı ve yurdun her köşesinden gelen vatandaşlarla “Meşaleli Yürüyüş”ümüzü gerçekleştirip aziz şehitlerimize saygılarımızı sunacağız.

23 Ağustos’ta başlayacak etkinliklerimiz 13 Eylül tarihine kadar devam edecektir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.