gazetemag tv

“Şahıs ile bir bağı yok” Aylin Sözer’in ailesi yalanladı!

Maltepe’de Kemal Ayyıldız tarafından öldürülen Aylin Sözer’in ailesi Katil Ayyıldız ile Sözer arasında bir ilişki olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

Maltepe’de İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer’in Kemal Ayyıldız adlı erkek tarafından öldürülmesinden sonra birçok haberde yanlış bilgiler yer aldı. Katil Ayyıldız ile Sözer arasında bir ilişki olduğu yönündeki haberleri sert bir dille yalanlayan aile, bu iddiaların katil Ayyıldız tarafından ceza indirimi sağlanması için uydurulduğu söylendi.

AYLİN HOCA REDDETTİ, KATİL TEHDİT ETTİ

Sözer’in yeğeni Endercan Güngörür ise Twitter hesabından Aylin Sözer’in öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Aylin Sözerin kuzeninin oğlu olarak bunları yazıyorum. Sosyal medyada dönen haber ve eleştiriler aileyi mental olarak daha karanlık bir hale sürüklüyor. Olayın doğrusu budur. Lütfen yayılmasına yardımcı olun. Katil indirim alamasın!”

Güngörür, yaşananları şu ifadelerle aktardı:

“Aylin Sözer, daha önce katil ile yeni taşındığı evine dolap yaptırmak için ulaştı. Evinde ölçü aldırdı ve katil çok yüksek miktarda para istedi. Aylin hoca da bunu reddetti. Ardından katilin sözlü tacizlerine maruz kaldı ve tehdit edildi. Daha sonra 29 Aralık sabah 8 sularında şahıs Aylin hocanın apartmanına geldi. Eve girer girmez Aylin hocayı bıçakla katletti. Banka hesabına giriş yaptıktan sonra kendi kardeşine 260 bin tutarında bir EFT yolladı. Ancak banka teyit etmek için Aylin hocayı aradığında telefon açılmadığı için EFT’yi reddetti.

“ŞAHIS İLE AYLİN HOCANIN BİR BAĞI YOKTUR”

Daha sonra katil Aylin hocanın asistanına, ‘sana döviz hesabımdan para yollayacağım, onu çek ve göndereceğim adrese yolla’ dedi. Durumdan şüphelenen asistan, ‘Sesinizi duymadan olmaz’ şeklinde yanıt verdi. Daha sonra asistan kardeşine ulaşarak olayı anlattı. Kardeşi, Aylin hocanın evine kendi anahtarı ile girmeye çalıştı ancak kapı kilitliymiş. Aylin hocanın kardeşi, polis çağırınca şahıs evi yakmaya çalıştı. Yani haberlerde belirtildiği gibi katil ile Aylin hoca arasında bir ilişki olma durumu tamamen yalandır. Ve yalan Aylin hocanın ailesini derinden etkiledi. Şahıs indirim alma bahanesiyle bu yalanı uydurdu. Şahıs ile Aylin hocanın böyle bir bağı yoktur.”

İŞTE! Hunharca katledilen Aylin Sözer cinayetinin tüm detayları

 

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.