Şahan Gökbakar’ın “Recep İvedik 6” filmi serinin en kötü açılış yapan ikinci filmi oldu

Şahan Gökbakar’ın yeni filmi, 8 Kasım’da vizyona girdi. Recep İvedik 6 serinin en kötü açılış yapan ikinci filmi oldu.

Şahan Gökbakar’ın son filmi Recep İvedik 6 açılışı bir milyon 6 bin 437 kişiyle yaptı. Serinin diğer yapımları ile karşılaştırıldığında, Recep İvedik 6 sadece Recep İvedik 1’in ilk üç gündeki seyirci sayısını aşabildi. Buna rağmen, Recep İvedik 2019’un en iyi açılışını yapan film unvanını elde etti.

Sinemada bu yıl yaşanan promosyon krizi filmleri de etkiledi. Daha önce sene başında vizyona girmesi beklenen filmler, takvim değiştirdi ve seyirci ile sene sonunda buluştu. Bu rötar gişedeki başarıyı da derinden etkiledi. Ekim’de vizyona giren Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmleri, şimdiye kadar 676 bin 176 kişi tarafından izlendi ve beklentileri aşamadı. Recep İvedik 6’nın gişede nasıl bir açılış yapacağı merakla bekleniyordu.

Şahan Gökbakar, filmi üç günde bir milyon 646 bin 846 kişinin izlediğini belirterek, “3 günde 1 milyon seyirci ile yine muhteşem bir açılış yaptık… Şubatlardan sonra kasım ayına da damgamızı vurduk ve tüm zamanların en iyi Kasım açılışını yaptık. Bir serinin 6’ıncısını yapıp 13 yıl boyunca hala bu sevgiyi ve ilgiyi koruyabilmek herkese kolay kolay nasip olmaz! Bizi yine gururlara layık gördünüz… Her defasında yine ve yeniden sizleri güldürmeye devam edeceğiz… Hepinizi çok seviyorum” dedi.

Gökbakar’ın son filmi her ne kadar diğer filmlere göre açılışı daha gösterişsiz yapsa da, kasım ayında vizyona giren yapımlar arasında en iyi açılışı yapmasıyla dikkat çekti.

blank
Recep İvedik 6

Serinin en kötü açılış yapan ikinci filmi

Recep İvedik 1’in hafta sonu açılışı 791 bin 536 kişiyle yapılmıştı. Recep İvedik’in açılışı bir milyon 209 bin 453 kişi ile olmuştu. Recep İvedik 3, açılışını bir milyon 153 bin 71 seyirci ile yaparken, Recep İvedik 4’ün açılış seyircisi bir milyon 641 bin 474 kişiyle olmuştu. Serinin en çok izlenen yapımı Recep İvedik 5 ise açılışı bir milyon 646 bin 846 kişiyle yapmıştı.

Recep İvedik 6 açılış rakamı ile sadece Recep İvedik 1’i geride bıraktı ve serinin en kötü açılış yapan ikinci filmi oldu. Recep İvedik 6, buna rağmen 2019’un en iyi açılış yapan filmi oldu.

İşte, Recep İvedik serisinin izlenme sayıları:

Recep İvedik 1 – 4 milyon 301 bin 693
Recep İvedik 2 – 4 milyon 333 bin 144
Recep İvedik 3 – 3 milyon 326 bin 84
Recep İvedik 4 – 7 milyon 369 bin 98
Recep İvedik 5 – 7 milyon 437 bin 50

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.