Şahan Gökbakar 25 milyon lira alacağının peşine düştü

‘Recep İvedik 4’ten 25 milyon lira alacağının peşine düşen Şahan Gökbakar, şirketin parayı kendisinden habersiz iki faktöring şirketine devredip iflas erteleme talep ettiğini öğrendi. Gökbakar, iki şirkete alacak davası açtı.

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın “Recep İvedik 4″ten alacağı 25 milyon lirayı ödemeyip habersizce borcuna karşılık faktöring şirketlerine devrettiği belirlenen Tiglon şirketi iflas erteleme talep etti. Gökbakar da 25 milyonun devredildiği faktöring şirketinin peşine düştü ve alacak davası açtı. Tiglon şirketinin sahibi Murat Akdilek, filmden doğacak tüm alacaklarını Gökbakar’dan habersiz borcu bulunan iki faktöring şirketine devretti. Gökbakar bu devirden sonradan haberdar oldu. Fakat sözleşme gereği 25 milyonluk hasılat Deniz ve Tekstil isimli iki faktöring şirketine geçti. Durumu öğrenen Gökbakar, yargıya başvurdu. Savcılık, Gökbakar’ın şikâyeti üzerine geçtiğimiz aylarda Murat Akdilek’e dava açtı fakat iki faktoring şirket yetkilileri hakkında sorumlulukları olmadığı iddiasıyla takipsizlik kararı verdi. Gökbakar hukuk savaşını sürdürdü ve karara yaptığı itiraz sonucu İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimliği takipsizlik kararını kaldırdı. Savcılık bu karar üzerine, olayda sorumlulukları olduğu gerekçesiyle Tekstil Factoring ve Deniz Factoring’in 4 sorumlusuna hileli davranışlarla Gökbakar ve şirketini aldattıkları gerekçesiyle “görevi kötüye kullanma” ve “dolandırıcılık” suçları kapsamında dava açtı.

‘BİZİMLE ALAKASI YOK’

Ceza davalarının devam ettiği süreçte Şahan Gökbakar parayı geri alabilmek için aynı zamanda alacak davası da açtı. Fakat Tiglon şirketi bir süre sonra iflas erteleme istedi. Tiglon’dan alacağını tahsil etmekte zorlanacağını anlayan Gökbakar, filmin hasılatı olan 25 milyonun devredildiği faktöring şirketlerine alacak davası açtı ve 25 milyonu bu şirketlerden istedi. Deniz Factöring tarafından açılan davaya karşı verilen cevapta ünlü oyuncunun şirketi Çamaşırhane’nin Tiglon şirketi ile aralarındaki alacak konusunun kendileri ile hiçbir alakası olmadığı belirtildi. Sabah

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.