gazetemag tv

Sabancı ailesinde miras kavgasının fitili ateşlendi

Sabancı ailesinde miras kavgası! Güler Sabancı’nın kardeşi Atlı Köşk’e tedbir koydurdu. Sevgi Sabancı, mirastan mahrum bırakıldığını iddia ederek Emirgan’daki Atlı Köşkü’n üçüncü şahıslara devir ve intikalinin önlenmesi için harekete geçti. Köşk için ihtiyati tedbir kararı aldırdı.

Sevgi Sabancı’nın, ablası Güler Sabancı, aile şirketi Sabancı Holding ve diğer aile bireylerine açtığı davada çok önemli bir ara karar alındı.

Sözcü’de yer alan habere göre; Sevgi Sabancı dedesi Hacı Ömer Sabancı’nın eski ikametgahı olan, halen Sakıp Sabancı müzesi olarak kullanılan Emirgan’ın en güzel binalarından Atlı Köşk için ihtiyati tedbir kararı koydurdu.

blank

3. KİŞİLERE DEVİR VE İNTİKAL YASAK

İstanbul 5. Aile Mahkemesi’nin verdiği ara kararda şu ifadeler yer aldı:

“Davalılardan Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ adına kayıtlı olan İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Mirgün Çeşmesi Sokağı Mevkii 92 Ada 3 parselde kayıtlı taşınmaz üzerine üçüncü şahıslara devir ve intikalinin önlenmesi bakımından işbu dava sonuçlanıncaya kadar İHTİYATİ TEDBİR konulmasına,”

DEĞERİ ASGARİ 100 MİLYON DOLAR

Atlı Köşk’ün içindeki tarihi eser ve antikalar haricindeki değerinin 100 milyon USD civarında olduğu öğrenildi. 16 Ekim 2017’deki bilirkişi raporunda Atlı Köşk’ün değeri 400 milyon TL olarak belirlenmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.